Μακροχώρι – Νίκη Αγκαθιάς 0-1. Ίδρωσε, αγχώθηκε αλλά τα κατάφερε. – βίντεο – φωτο

Με πολύ άγχος έως το τέλος η Νίκη Αγκαθιάς πήρε σπουδαίο τρίποντο, δύο λεπτά πριν την εκπνοή του αγώνα. Η γηπεδούχος ομάδα του Γιώργου Απόσογλου πρόβαλλε σθεναρή αντίσταση, για να λυγίσει στο τέλος από τα 11 βήματα, αποδεικνύοντας πως μόνο τυχαία δεν ήταν η εμφάνιση της πρεμιέρας στον Τριπόταμο.

Ρεπορτάζ: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Οι φιλοξενούμενοι του Σταύρου Κωστογλίδη μαζί με τους βαθμούς πρόσθεσαν και πόντους στην ψυχολογία τους, ενόψει του γειτονικού ντέρμπι με τη Μελίκη την επόμενη αγωνιστική. Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση πέτυχε ο Γιώργος Κίτσας στο 88΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Πετράι που ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή.

Πριν την έναρξη του αγώνα οι παίκτες των δύο ομάδων κατέθεσαν φόρο τιμής στη μνήμη του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή Αντώνη Βελέντζα.

Διατητής ο κ. Μαυρίδης, βοηθοί οι κ.κ. Νησελίτης – Γκόγκας

Μακροχώρι (Απόσογλου): Τζάκερι, Γιαννόπουλος Γ., Κιατικίδης, Δαλήγγαρος, Μανωλόπουλος (77΄ Κωστογλίδης Σ.), Τσακαλίδης Γ., Γιαννόπουλος Δ. (64΄ Αθανασιάδης), Φωτόπουλος (85΄ Φιλιππίδης), Τσακαλίδης Α. (64΄ Χασιώτης), Πρωτογέρης, Βλαχάβας.

Νίκη Αγκαθιάς (Κωστογλίδης): Κωστογλίδης, Συμεωνίδης, Θεοδώρου(60΄ Κίρτσογλου), Ιορδανόπουλος (41΄ Βαχανελίδης), Κοντσίδης, Τζιμογιάννης, Πέτκος, Τερζής (73΄ Γιαννοπαλάκης), Πετράι, Κοσέογλου, Κίτσας.

Φωτογραφίες:

MAK AG1 MAK AG2 MAK AG3 MAK AG4 MAK AG5 MAK AG6 MAK AG7

Προηγούμενο άρθροΑ ΕΠΣ Ημαθίας (2η αγ.): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΦίλιππος Μελίκης – Αστέρας Τριποτάμου 2-2. Είχαν από ένα ημίχρονο. – βίντεο – φωτο