Φίλιππος Μελίκης – Αστέρας Τριποτάμου 2-2. Είχαν από ένα ημίχρονο. – βίντεο – φωτο

Ισόπαλο 2-2 έληξε το σπουδαιότερο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής για την Α ΕΠΣ Ημαθίας, ανάμεσα στους Φίλιππο Μελίκης και Αστέρα Τριποτάμου.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο όπου και κυριάρχησαν ολοκληρωτικά. Φουριόζοι μπήκαν στο ματς οι παίκτες του Τάσου Χουρσουζίδη, μετουσιώνοντας την υπεροχή τους σε δύο γκολ. Το σκορ άνοιξε ο Σοφιανίδης στο 24΄, για να διπλασιάσει τα τέρματα των φιλοξενούμενων ο Προβατίδης στο 38΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ημίχρονο 0-2.

Το σκηνικό άλλαξε άρδην στην επανάληψη, με τον Φίλιππο να καταφέρνει την ολική επαναφορά με την ισοφάριση του εις βάρους του σκορ. Δράστης για την ομάδα του Τάκη Τσακαλίδη ήταν ο Μάριος Αργυρόπουλος, με δύο προσωπικά γκολ. Αρχικά μείωσε στο 53΄ με μακρινή εκτέλεση φάουλ, για να ισοφαρίσει στο 83΄ με χτύπημα πέναλτι διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Μελτζανίδης, βοηθοί οι κ.κ. Μπέκας και Γιαγκιτζόγλου.

Φίλιππος Μελίκης (Τσακαλίδης): Πάνου, Μουστάκας (50΄ Θυμιόπουλος Ν.), Τσικόπουλος Η., Ηλιάδης, Τσιφλίδης, Βενιόπουλος, Κίτσα, Καραγιάννης (90΄ Λέκα), Παρσόπουλος (51΄ Μπρέγκου), Τσικόπουλος ΑΘ., Αργυρόπουλος.

Αστέρας Τριποτάμου (Χουρσουζίδης): Κασαπίδης, Χατζηνίκου, Μετάι, Μιλκούδης, Μπέσας, Κόλα, Σοφιανίδης (85΄ Μαραγκός), Προβατίδης (85΄ Μπουλάρι), Σαλπιγγίδης (60΄ Νάσης), Μπικιάρης (60΄ Έξαρχος), Τεμιρτσόγλου (65΄ Παπουλίδης).

Φωτογραφίες:

MEL TR1 MEL TR2 MEL TR3 MEL TR4 MEL TR5 MEL TR6 MEL TR7 MEL TR8 MEL TR9 MEL TR91 MEL TR92

Προηγούμενο άρθροΜακροχώρι – Νίκη Αγκαθιάς 0-1. Ίδρωσε, αγχώθηκε αλλά τα κατάφερε. – βίντεο – φωτο
Επόμενο άρθροΑναστασία Αικατερίνη Αλεξοπούλου: “Μοριακό τεστ κορωνοϊού σε καρκινοπαθείς και χημειοθεραπείες”