Μακεδονικός Πλατάνου – Άρης Παλαιοχωρίου 2-3. Αυλαία με χαμόγελα!!! – βίντεο -δηλώσεις

Με ένα τελευταίο ανοιχτό και χορταστικό μεταξύ τους παιχνίδι, έπεσε η φετινή αυλαία του πρωταθλήματος της Α2 για Μακεδονικό Πλατάνου και Άρη Παλαιοχωρίου, η λήξη του οποίου μοίρασε χαμόγελα και ικανοποίηση και στους δύο αντιπάλους. Οι μεν γηπεδούχοι εξασφάλισαν την παραμονή τους στην κατηγορία, οι δε φιλοξενούμενοι πέτυχαν επίσης τον αρχικό τους στόχο που ήταν η άνοδος στην Α1.

Στο παιχνίδι χρησιμοποιήθηκαν αρκετοί νεαροί παίκτες και από τις δύο ομάδες σε ένα παιχνίδι με θέαμα και χωρίς σκοπιμότητες, πέντε γκολ και διπλή ανατροπή στο σκορ!

Ο Άρης προηγήθηκε με δυνατό σουτ του Βλάχου στο 25΄, με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 0-1.

Στην επανάληψη ο Μακεδονικός μπήκε φουριόζος και μέσα σε δύο λεπτά κατάφερε να γυρίσει το σκορ με δύο γκολ του Αποστόλου στο 52΄και στο 54΄. Ο Άρης αμέσως έδειξε να αφυπνίζεται και να πετυχαίνει την τελική ανατροπή, με γκολ του Τσιρίδη στο 65΄και του Άρη Μιχαηλίδη στο 70΄.

Τελικό σκορ 2-3.

Άριστος ο ρέφερι Παυλίδης, χωρίς προβλήματα οι βοηθοί του Τριανταφυλλίδης και Τότσικας.

Μακεδονικός Πλατάνου: Γκουγκούδης, Τσολακίδης(60΄ Κούρτι), Τσουλάκης, Παπαμιχαήλ, Γιαννιώτης, Καρδουλαμάς, Ουζούνης, Γεωργάκης, Αποστόλου, Βασιλόπουλος.

Άρης Παλαιοχωρίου: Αποστολίδης, Γκίτσας, Ρογιάννης, Χατζόπουλος, Πατρίκας, Σωτηράκης (55΄Τσιρίδης), Βλάχος, Χρυσάφης, Μιχαηλίδης, Αναδολού, Νατσικόπουλος.

Δείτε στιγμιότυπα – γκολ – δηλώσεις στο βίντεο:

DSC09019DSC09020DSC09021DSC09022DSC09023DSC09024DSC09025DSC09026DSC09027DSC09028DSC09029DSC09031DSC09032DSC09033DSC09035DSC09037DSC09039DSC09044DSC09047DSC09049

Προηγούμενο άρθροΦίλιππος Μελίκης – Νίκη Αγκαθιάς 0-2. Αυλαία με νίκη στο τοπικό ντέρμπι για την Νίκη. – Βίντεο – Φωτο
Επόμενο άρθροΒέροια: Τον αρχαιολογικό χώρο των Αιγών επισκέφθηκε ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, Κυριάκος Μητσοτάκης