Φίλιππος Μελίκης – Νίκη Αγκαθιάς 0-2. Αυλαία με νίκη στο τοπικό ντέρμπι για την Νίκη. – Βίντεο – Φωτο

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες στο τοπικό ντέρμπι που διεξήχθη στο γήπεδο της Μελίκης.

Ο Φίλιππος εμφανίσθηκε πιο φρέσκος και ορεξάτος στην αρχή του αγώνα και αν οι παίκτες του ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει πρώτοι το σκορ. Όσο περνούσε ο χρόνος οι φιλοξενούμενοι κέρδιζαν μέτρα στο γήπεδο και προς το τέλος του ημιχρόνου κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι ενώ το σφύριγμα της λήξης για την ανάπαυλα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.  Στην επανάληψη η Νίκη ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε να σημειώσει δύο τέρματα με τους Σαμψωνίδη(57’), Γατόπουλο (68’)ενώ είχε δοκάρι και με τον Βενιόπουλο λίγο μετά την επίτευξη του δευτέρου  τέρματος.

DSC06937Στο ίδιο διάστημα είχε και ο Φίλιππος κάποιες ευκαιρίες οι οποίες όμως έμειναν ημιτελείς. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους πρωταθλητές της Α2 να κλείνουν με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα και να ρίχνουν την προσοχή τους στο παιχνίδι της μεθεπόμενη Κυριακής για την ανάδειξη του υπερπρωταθλητή της Α2. Από την άλλη αξίζουν συγχαρητήρια στην ομάδα του Κώστα Παυλόπουλου για την φετινή της πορεία που στηρίχθηκε σε νέα παιδιά από την περιοχή και του χρόνου με λίγες προσθήκες θα μπορεί να παλέψει για την άνοδο στην Α1 εκεί που πραγματικά της αξίζει.

Διαιτητής ο κος Γαβράς με βοηθούς τους κ.κ. Ασβεστάρα ,Καραϊωσήφ .

Φίλιππος Μελίκης

Κουτζιαμπασόπουλος, Ντόβας, Τεγούσης(70’Ζυμαρας), Καμπάς, Μαμουτόπουλος(89’ Λουκανόπουλος),Τσιανόπουλος, Παρσόπουλος, Καραγκιοζόπουλος, Πιτσάβας, Κουκουλιάντας(85’ Μπουκουβάλας), Κούτλας.

Νίκη Αγκαθιάς

Διακόπουλος, Κοκοφτόπουλος (80’Παπαδόπουλος), Μοσχόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Βενιόπουλος(73’ Χατζόπουλος), Σαμψωνίδης (85’ Τασιόπουλος), Ζησιόπουλος, Νιάκας, Λέκκας, Γατόπουλος, Ματσούκας.

DSC06914 1DSC06916DSC06917DSC06921DSC06923DSC06924 1DSC06925DSC06926DSC06927DSC06928 1DSC06929DSC06930DSC06932DSC06936DSC06937DSC06938DSC06939DSC06940 1DSC06941DSC06942DSC06948DSC06950

Προηγούμενο άρθροΑγκαθιά Ημαθίας: Εορταστικές εκδηλώσεις προς τιμήν του Αγίου Γεωργίου. – Βίντεο-φωτό
Επόμενο άρθροΜακεδονικός Πλατάνου – Άρης Παλαιοχωρίου 2-3. Αυλαία με χαμόγελα!!! – βίντεο -δηλώσεις