Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων – ΦΑΣ Νάουσα 2-1. Στον τελικό τα Τρίκαλα με παλικαρίσια ανατροπή. – βίντεο – φωτό

Βγάζοντας καρδιά πρωταθλητή ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων επικράτησε 2-1 του ΦΑΣ Νάουσα, ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ και τσεκάροντας έτσι το εισιτήριό του στον τελικό των play off της Α ΕΠΣ Ημαθίας. Μετά την ψυχρολουσία από την ήττα του εντός έδρας από τη Νάουσα στον πρώτο αγώνα, τα Τρίκαλα βγάζοντας αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο του σποψινού ματς πήραν τη σπουδαία νίκη.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Στο 43′ ο Λαμπριανίδης πλαγιοκόπησε από αριστερά την αντίπαλη άμυνα και έβγαλε ωραία σέντρα στον Περηφανόπουλο που με γυριστό βολ-πλανέ έγραψε το 0-1 για την ομάδα του Βασίλη Αργυρίου. Στην επανάληψη οι παίκτες του Δημήτρη Πρίντζιου πίεσαν ασφυκτικά και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στο 70′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παρσοπουλου. Το πέναλτι υπέδειξε ο διαιτητής Μαλούτας σε χέρι του Τόσιου μέσα στη μεγάλη περιοχή. Έξι λεπτά αργότερα ο Πέικος εκτέλεσε δυνατά το φάουλ, ο Νομικός δεν συγκράτησε την μπάλα και ο Παρσόπουλος από κοντά έγραψε το 2-1 σκοράροντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, στέλνοντας στον τελικό των play off τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.

Διαιτητής ο κ. Μαλούτας, βοηθοί οι κ.κ. Παπαδάκης και Κωστούλης.

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων (Πρίντζιος): Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Βλάχος, Τσιρίδης, Πέικος, Κιρκιλιανίδης Ι. (90′ Παπαδόπουλος Ε.), Σωτηράκης, Κουκουράκης, Ζησιόπουλος (56′ Αθανασιάδης), Παρσόπουλος (90′ Αναδολού), Λίτσι (86′ Κιρκιλιανίδης Η.).

ΦΑΣ Νάουσα (Αργυρίου): Νομικός, Αθανασιάδης, Περηφανόπουλος, Τόσιος, Μαντώς, Κερμανίδης (82′ Γατουρτζίδης), Παντζαρτζίδης (67′ Φωτόπουλος), Δασκαλάκης (82′ Αργυρίου), Καραγιάννης, Λαμπριανίδης, Γιαμαλίδης.

Δηλώσεις Δημήτρη Πρίντζιου στο βίντεο:

ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 1 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 2 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 3 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 4 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 5 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 6 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 7 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 8 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 9 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 10 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 11 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 12 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 13 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 14 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 15 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 16 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 17 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 18 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 19 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 20 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 21 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 22 ΤΡΙΚΑ ΝΑΟΥ 23

Προηγούμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου. Το ματς δεν άρχισε ποτέ – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΒέροια: Πανηγύρισε την άνοδο η «Βασίλισσα» σε αγώνα φιέστα με την Δόξα Δράμας – Βίντεο – Φωτο