Μ. Αλέξ. Αγ. Μαρίνας – Αγρ. Αστέρας Πλατέος 2 – 1 «Ήττα – σοκ στις καθυστερήσεις!» (βίντεο- φωτο- δηλώσεις)

Ήττα «μαχαιριά» στο 92΄ για τον Αγροτικό Αστέρα Πλατέος, που σε μια ακόμη έξοδό του δεν κατάφερε να αποκομίσει κάποιο βαθμό, βλέποντας τα όνειρα ανόδου να δείχνουν μάλλον

STNIKAS

ανεκπλήρωτα. Αντίθετα η πρωτοπόρος Αγ. Μαρίνα με τη νίκη αυτή βρίσκεται σχεδόν βέβαια στην επόμενη κατηγορία, μιας και της χρειάζονται πλέον μόνο 2 βαθμοί για την άνοδο και τυπικά.

Το παιχνίδι είχε αρκετό ενδιαφέρον και πάθος για τη νίκη και για τις δύο ομάδες. Ο καθένας είχε από ένα ημίχρονο υπεροχής. Οι γηπεδούχοι το πρώτο, όπου και προηγήθηκαν από χτύπημα φάουλ και κεφαλιά του Κολίτση. Στην επανάληψη ο Αστέρας ήταν καλύτερος, ισοφάρισε με τον Νοτόπουλο και έχασε σημαντική ευκαιρία στη συνέχεια να γυρίσει το ματς. Τελικά συνέβη το αντίθετο, με τους γηπεδούχους να «κλέβουν» τη νίκη στο 92΄ πάλι από στημένο χτύπημα, με τον Κοτσαγκόγκο, εν μέσω τρελών πανηγυρισμών από τη μία και έντονης απογοήτευσης από την άλλη για τους φιλοξενούμενους του Αστέρα.

DSC_0083
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Αγίας Μαρίνας

Διαιτητής ο κος Καρυπίδης, με βοηθούς τους κους Παζαρτζικλή και Χαραλαμπίδη.

DSC_0061
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Πλατέος

Μ. Αλέξ. Αγ. Μαρίνας (Πέιος): Μηλωσης, Μαραγκος, Ντογος, Κοτσαγκογκος, Κολιτσης, Δουμας, Λιαπης, Αποστολου, Καρρας(56΄Νεστοροπουλος), Πιτουλιας(29΄Αραπης), Αλαπανι(71΄Κωστοπουλος).

Αγρ. Αστέρας Πλατέος (Παναγιωτόπουλος): Ασεκιδης, Κουλεριδης, Χουσεϊνογλου, Αμαραντιδης, Παντοπουλος, Μουταφιδης, Σκεντεριδης(79΄Τοπαλιδης), Σκλαβουδης, Δαρδαγιαννοπουλος, Ρετσι, Μερτζανιδης(40΄Νοτοπουλος).

Δείτε στιγμιότυπα και συνεντεύξεις του αγώνα στο βίντεο:

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:

DSC_0070 DSC_0074 DSC_0075 DSC_0076 DSC_0080 DSC_0084 DSC_0088 DSC_0089 DSC_0090 DSC_0092 DSC_0094 DSC_0095 DSC_0096 DSC_0099 DSC_0102 DSC_0103 DSC_0113 DSC_0118 DSC_0063 v

Προηγούμενο άρθροΑχιλλέας Νεοκάστρου – ΑΕ Αλεξάνδρειας 3 – 6 (!!) «Τίποτα δεν τη σταματά!» (βίντεο- φωτο- δηλώσεις)
Επόμενο άρθροΤροπολογία – προσθήκη: Ακυρώνει τις αυξήσεις στο ρεύμα