Κύπελλο: ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Αγία Μαρίνα 1-0. Ο Μάριος έδωσε τη λύση. – βίντεο – φωτό

Δυσκολεύτηκε αρκετά ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας στο σημερινό παιχνίδι για τους 16 του κυπέλλου ΕΠΣΗ απέναντι στον μαχητικό Μέγα Αλέξανδρου Αγίας Μαρίνας, σε ένα μέτριο ποιοτικά αγώνα που διεξήχθη υπό τσουχτερό κρύο και είχε ελάχιστες καλές φάσεις. Τον “Γόρδιο δεσμό” έλυσε ο συνήθης ύποπτος Μάριος Αργυρόπουλος είκοσι λεπτά πριν το φινάλε. Ο σέντερ φορ του ΠΑΟΚ κατάφερε σε μία από τις λίγες ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν να σκοράρει λυτρώνοντας έτσι τον δικέφαλο και δίνοντάς του την πολύτιμη πρόκριση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αρκετά νευρικοί και φλύαροι, με την Αγία Μαρίνα να παίζει ανοιχτά και να χάνει την καλύτερη ευκαιρία. Ήταν το 38′ όταν την καρφωτή κεφαλιά του Κολίτση απόκρουσε εντυπωσιακά ο Θεοδώρου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Σάκη Παγγούρα εμφανίστηκε σαφώς βελτιωμένη, πήρε την πρωτοβουλία και προσπάθησε για το γκολ, ενώ πιο παθητικός ήταν ο ρόλος της ομάδας του Γιάννη Καψαλιάρη. Ο ΠΑΟΚ απείλησε αρχικά στο 58′ με τον Λαδά, αλλά τον κίνδυνο έσωσε ο Ιωακειμίδης. Στο 70′ ο δικέφαλος άνοιξε το σκορ. Ο Μάριος Αργυρόπουλος βρήκε κενό στην άμυνα  των κυανολεύκων και με ωραίο αριστερό γυριστό σουτ έγραψε το 1-0. Στο 82′ ο Κούβαρος στην απέλπιδα προσπάθεια των φιλοξενούμενων να φτάσουν στην ισοφάριση, σούταρε άουτ μέσα από την περιοχή. Φάση που ήταν και η τελευταία αξιόλογη του παιχνιδιού.

Τελικό 1-0.

Διαιτητής ο κ. Γαβράς, με βοηθούς τους κ.κ. Γιαγκιτζόγλου και Ζουρνατζίδη.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Θεοδώρου, Λαδάς, Κούκλας Αρ, Μπουκλάς, Κίτσας Ελ (87′ Αραμπατζής), Κίτσας Ν, Χαρισούδης, Κούκλας Χρ, Βουλγαρόπουλος, Πέτκος (81′ Κούκλας Π), Αργυρόπουλος.

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας: Ιωακειμίδης, Κουβατζίδης, Κολίτσης (85′ Πατσιαβούρας), Βοριαζίδης, Τζάνι, Τουλουμτζής (61′ Μουχτάρης), Σερασκιέρης, Συμπεθέρης (76′ Παπαδής), Κουτρουλιάς (90′ Μανωλόπουλος), Τσακαλίδης, Κούβαρος.

ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 1 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 2 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 3 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 4 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 5 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 6 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 7 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 8 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 9 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 10 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 11 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 12 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 13 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 14 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 15 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 16 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 17 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 18 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 19 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 20 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 21 ΠΑ ΑΛΧ ΜΑΡ 22

Προηγούμενο άρθροΤο Robotics club του 1ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας στο 5ο Πανελληνιο Φεστιβάλ Ρομποτικής
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστέρας Πλατέος – ΠΑΟ Κουλούρας 2-3. Ήττα ..αγγαρείας για τον Αστέρα. – βίντεο – φωτο