Κύπελλο: Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων – ΦΑΣ Νάουσα 4-0. Καταιγιστικός ο Μέγας! βίντεο – φωτό

Δίχως να συναντήσει την παραμικρή δυσκολία, ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων επιβλήθηκε 4-0 του ΦΑΣ Νάουσα στο σπουδαιότερο ματς της φάσης των 16 του κυπέλλου ΕΠΣΗ, προχωρώντας στα προημιτελικά του θεσμού. Να επισημάνουμε ότι από εδώ και μετά οι αγώνες του κυπέλλου θα είναι διπλοί.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Στο 19΄ Ντος Σάντος, Φουρτζίου και Πίκος συνεργάστηκαν άψογα, με τον τελευταίο να πλασάρει εύκολα τον Βόλτση για το 1-0. Στο 31΄ Ο Παρσόπουλος με φάουλ σημάδεψε το κεφάλι του Χατζόπουλου στο δεύτερο δοκάρι, με τον νεαρό μπακ να σκοράρει ανενόχλητος εξεπαφής (2-0). Καταιγιστικός στο πρώτο ημίχρονο ο Μέγας Αλέξανδρος, πέτυχε και τρίτο γκολ λίγο πριν τη λήξη. Στο 41΄ ο Καπετάνος πλαγιοκόπησε από αριστερά την άμυνα των Ναουσαίων και κεραυνοβόλησε τον Βόλτση, πετυχαίνοντας το 3-0.

Ημίχρονο 3-0.

Στην επανάληψη ο ρυθμός των γηπεδούχων έπεσε, με τον ΦΑΣ να δημιουργεί προϋποθέσεις τέρματος σε μια δυο περιπτώσεις. Παρόλα αυτά το κοντέρ έγραψε πάλι “Τρίκαλα”, με τον Ελευθεριάδη να σκοράρει το 4-0 έπειτα από υποδειγματικό παίξιμο του ένα-δύο με τον Αβραμόπουλο. Την ευκαιρία να μειώσει στα τελευταία λεπτά έχασε η Νάουσα, με πρωταγωνιστή τον Ντέλλα που δεν ευτύχησε να σκοράρει με κοντινό πλασέ (ψηλά άουτ) και εκτέλεση φάουλ (απόκρουσε ο Καζεπίδης).

Διαιτητής ο κ. Καραγκιζόπουλος, βοηθοί οι κ.κ. Χαλατζιούκας – Παπαντώνης.

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων (Πρίντζιος): Καζεπίδης, Ατανάσοφ, Κιρκιλιανίδης, Χατζόπουλος (69΄ Ματράκας), Τσιρίδης, Αβραμόπουλος (71΄ Τσομίδης), Ελευθεριάδης, Καπετάνος, Φουρτζίου (46΄ Κοσέογλου), Πίκος, Ντος Σάντος (64΄ Λίτσι).

ΦΑΣ Νάουσα (Χριστοφορίδης): Βόλτσης, Πίτος, Αλεξιάδης (85΄ Κλεφτούρης), Κωστογλίδης (51΄ Τζουβάρας), Γιαμαλίδης, Πανάγος, Κερμανίδης, Σοφιανίδης (40΄ Παντζαρτζίδης), Ντέλλας, Μαντώς, Λούρης.

ΤΡ ΝΑΟΥ 1 ΤΡ ΝΑΟΥ 2 ΤΡ ΝΑΟΥ 3 ΤΡ ΝΑΟΥ 4 ΤΡ ΝΑΟΥ 5 ΤΡ ΝΑΟΥ 6 ΤΡ ΝΑΟΥ 7 ΤΡ ΝΑΟΥ 8 ΤΡ ΝΑΟΥ 9 ΤΡ ΝΑΟΥ 10 ΤΡ ΝΑΟΥ 11 ΤΡ ΝΑΟΥ 12 ΤΡ ΝΑΟΥ 13 ΤΡ ΝΑΟΥ 14 ΤΡ ΝΑΟΥ 15 ΤΡ ΝΑΟΥ 16 ΤΡ ΝΑΟΥ 17 ΤΡ ΝΑΟΥ 18 ΤΡ ΝΑΟΥ 19 ΤΡ ΝΑΟΥ 20 ΤΡ ΝΑΟΥ 21 ΤΡ ΝΑΟΥ 22

Προηγούμενο άρθροΚύπελλο ΕΠΣΗ: Χωρίς εκπλήξεις τα αποτελέσματα της φάσης των 16
Επόμενο άρθροΚύπελλο ΕΠΣΗ: Θύελλα Σταυρού – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 2 – 4. Αυτά είναι ματς! βίντεο – φωτό