Κύπελλο ΕΠΣΗ: Λουτρός-Παλαιοχώρι 0-1. Ο “Γίγας” χάρισε την πρόκριση στον Άρη! – βίντεο-φωτο

Ένα γκολ του Αναστάση στο 30′ ήταν ικανό να χαρίσει τη σπουδαία πρόκριση του Άρη Παλαιοχωρίου επί του γηπεδούχου Ολυμπιακού Λουτρού.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Γκίνης

Σε αυτό το χρονικό σημείο ο “Γίγας” του Παλαιοχωρίου εκμεταλλευόμενος διπλό λάθος της άμυνας του Λουτρού, έγραψε το 0-1, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ένα μοιρασμένο παιχνίδι με λιγοστές φάσεις. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοβουλία, δημιουργώντας και χάνοντας 3-4 καλές ευκαιρίες. Ηγετική φυσιογνωμία στην άμυνα του Παλαιοχωρίου στάθηκε ο Ηρακλής Παντόπουλος, που έδωσε πολλές λύσεις για την ομάδα του.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Παυλίδης και βοηθοί οι κκ. Μπακάλης και Χαραλαμπίδης.

Δείτε το βίντεο:

Φωτό:

a1DSC00310DSC00311DSC00318DSC00324DSC00328DSC00329DSC00341DSC00343DSC00353DSC00357

Προηγούμενο άρθροΑΕ Σχοινά – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 1-1 καν. 3-1 πεναλτι. Προκρίθηκε αυτός που είχε Βρεττό και το ήθελε πιο πολύ. – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΚύπελλο ΕΠΣΗ: ΑΣΦ Αλεξάνδρειας – Νίκη Αγκαθιάς 1-0. Την πρόκριση ο Φίλιππος, τις εντυπώσεις η Νίκη! – βίντεο-φωτο