Κύπελλο: Αγκαθιά – Σταυρός 6-0. Εμφανής η διαφορά δυναμικότητας. – βίντεο – φωτο

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΗ προχώρησε η Νίκη Αγκαθιάς, επικρατώντας εύκολα με 6-0 της φιλότιμης ομάδας της Θύελλας Σταυρού.

Με δεδομένη τη διαφορά δυναμικότητας καθώς και της μιας κατηγορίας για τις δύο ομάδες, οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να πειραματιστούν τεστάροντας ο καθένας το ρόστερ του ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο -ήδη στο 24′ το σκορ ήταν 4-0- ενώ στην επανάληψη φάνηκε να κατεβάζουν ταχύτητα, σκοράροντας ένα μόνο τέρμα, δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του ημιχρόνου. Η νεανική ομάδα των φιλοξενούμενων παρότι δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι, επέδειξε συμμετοχικότητα σε έναν αγώνα υψηλού αγωνιστικού ρυθμού, αποδεικνύοντας αξιόλογη φυσική κατάσταση.

Δύο γκολ πέτυχε ο Δημητριάδης (2′, 21′) και από ένα οι Βασάρας (8′), Ζυγκερίδης (24′), Κωστογλίδης (34′) και Καραγιάννης (46′).

Διαιτητές: Παπαδάκης, Μοσχόπουλος, Γκόγκας.

Νίκη Αγκαθιάς (Χριστοφορίδης): Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος Ν., Ράδης, Μωυσίδης, Τσιούχας, Κυριαλάνης (53′ Σεραφειμίδης), Βασάρας (33′ Κωστογλίδης), Ζυγκερίδης (36′ Αβραάμ), Καλογιαννίδης (53′ Τσουλχάη), Δημητριάδης (46′ Καραγιάννης), Ευθυμίου.

Θύελλα Σταυρού (Ζαρογιάννης): Κεϊσίδης, Θυμιόπουλος Δ., Μυλωνάς Αλ. (25′ Παπαδόπουλος Κ.), Περτσούνης, Ντινόπουλος, Μελιόπουλος, Μπακάλης, Μυλωνάς Αχ., Θυμιόπουλος Ν., Ορφανίδης, Πάσχος (46′ Σαρηκυριακίδης).

ΑΓΚ ΣΤΑΥ 1 ΑΓΚ ΣΤΑΥ 2 ΑΓΚ ΣΤΑΥ 3 ΑΓΚ ΣΤΑΥ 4 ΑΓΚ ΣΤΑΥ 5 ΑΓΚ ΣΤΑΥ 6 ΑΓΚ ΣΤΑΥ 7 ΑΓΚ ΣΤΑΥ 8 ΑΓΚ ΣΤΑΥ 9

Προηγούμενο άρθροΕΠΣΗ: Τα αποτελέσματα της Α φάσης κυπέλλου της Κυριακής.
Επόμενο άρθροΜελίκη- Απόλλων Αγίου Γεωργίου 3-2. Δίκαια ο Φίλιππος στην επόμενη φάση – Βίντεο-Φώτο