Κλειδί- Αγκαθιά 2-3. Με την ψυχή στο στόμα η Νίκη! (βίντεο-φωτό)

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος

Ματς με έντονες συγκινήσεις σήμερα στο Κλειδί, όπου η Νίκη Αγκαθιάς δια πυρός και σιδήρου κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Εθνικού Κλειδίου με σκορ 3-2.

dsc06712-copy
ΕΘΝΙΚΟΣ Κλειδίου

Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές κυμάνθηκε στα μέτρα των φιλοξενούμενων, που κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενοι 1-0 και πετυχαίνοντας άλλα δύο γκολ στην επανάληψη, φάνηκε η νίκη τυπική διαδικασία γι’ αυτούς. Μετά το 75΄ όμως η Νίκη φάνηκε ότι αρκέστηκε σε αυτό το 0-3, ενώ παράλληλα κάποιες αψιμαχίες των παικτών που ακολούθησαν φάνηκε να την επηρεάζουν αρνητικά. Αποτέλεσμα αυτού ήταν ο Εθνικός να αντεπιτεθεί μειώνοντας σε 2-3, ενώ λίγο έλλειψε να κλέψει τον βαθμό στο 92΄..

dsc06711-copy
ΝΙΚΗ Αγκαθιάς

Φάσεις και γκολ:

15΄: Έπειτα από κόντρα στη μεγάλη περιοχή του Κλειδίου, ο Ευαγγελόπουλος αποσοβεί το γκολ λίγο πριν τη γραμμή.

16΄: Φάουλ του Περηφανόπουλου και άστοχη έξοδος του Διακόπουλου, ο Αδαμίδης από κοντά χάνει την ευκαιρία.

28΄: Ο Γατόπουλος βρέθηκε μόνος του πλάγια αριστερά, αλλά το δυνατό του σουτ κατέληξε άουτ.

40΄: Άστοχη έξοδος του Ευαγγελόπουλου, ο Βενιόπουλος από κοντά σουτάρει άουτ.

45΄: ΓΚΟΛ! Ο προωθημένος Μοσχόπουλος ανοίγει το σκορ με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Ημίχρονο: 0-1.

46΄: Καλοχτυπημένο φάουλ του Περηφανόπουλου, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή από κοντά ο Κεχαγιάς.

55΄: Κεφαλιά του Γατόπουλου αποκρούει ο Ευαγγελόπουλος.

57΄: ΓΚΟΛ! Ο Βενιόπουλος βγήκε τετ α τετ απ τα δεξιά και με δυνατό σουτ έγραψε το 0-2.

65΄: ΓΚΟΛ! Ο Βενιόπουλος και πάλι από κοντά, σημειώνει το 0-3.

66΄: Δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Τσιουμτσιούδα, τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

70΄: ΓΚΟΛ! Ο Γιαννόπουλος με κοντινό σουτ μειώνει σε 1-3.

75΄: Δυνατό σουτ του Αράπου, αποκρούει στη γωνία του ο Ευαγγελόπουλος.

85΄: ΓΚΟΛ! Ο Αδαμίδης μειώνει σε 2-3 και βάζει «φωτιά» στο παιχνίδι.

90΄: Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό να ισοφαρίσει, καθώς το σουτ του Αδαμίδη αποκρούει σωτήρια ο Διακόπουλος.

Τελικό: 2-3.

Διακόπουλος: «Ζητώ συγνώμη. Εγώ ευθύνομαι για την αγωνιστική καθίζηση της ομάδας μου!!»

Ο τερματοφύλακας της Νίκης Αγκαθιάς Δημήτρης Διακόπουλος μετά τη λήξη του αγώνα και σε δηλώσεις του στην κάμερα του emvolos.gr, ανέλαβε την ευθύνη για την συνολική πτώση της απόδοσης της ομάδας του στα τελευταία 20 λεπτά του αγώνα.

Διατητής ο κ. Μελτζανίδης και βοηθοί οι κκ. Χρυσάνης και Σαρηγιαννίδης.

Εθνικός Κλειδίου: Ευαγγελόπουλος, Δημητριάδης(59΄Γιαννόπουλος), Κίτσας(76΄Ασημακόπουλος), Περηφανόπουλος, Καλυβιώτης, Βελικούδης Β, Βελικούδης Β, Οικονομόπουλος(42΄Παρασχόπουλος), Κεχαγιάς, Αδαμίδης, Αθανασιάδης.

Νίκη Αγκαθιάς: Διακόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Μοσχόπουλος, Ζέρης, Λιακόπουλος, Βενιόπουλος(78΄Παπαδόπουλος), Γατόπουλος, Ματσούκας, Νιάκας(76΄Τσιουμτσιούδας), Ζησιόπουλος(76΄Χαντζόπουλος), Αράπος.