Κεραυνός Επισκοπής – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 1 -0 – Φωτο-βίντεο –

Εριξε κεραυνό  στα πολύ καλά Τρίκαλα!!!

STNIKAS

Πολύ καλό ματς διεξήχθη στην Επισκοπή όπου ο Κεραυνός κατάφερε να κάμψει την αντίσταση  των Τρικάλων και να φύγει νικητής από το γήπεδο με 1-0 και βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας της Α1 ΕΠΣ Ημαθίας με 20 βαθμούς.

Το παιχνίδι στο α΄ ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τα Τρίκαλα όμως να χάνουν κλασσικές ευκαιρίες για το 0-1 ενώ στο ίδιο διάστημα ο Κεραυνός είχε  δοκάρι σε απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντέλλα.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 53΄ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με τον Καρυπίδη ο οποίος διαμόρφωσε το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς των γηπεδούχων. Στη συνέχεια το παιχνίδι άνοιξε τα Τρίκαλα πίεσαν πολύ για να ισοφαρίσουν το παιχνίδι ενώ οι γηπεδούχοι ήταν πολύ επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις και οι ου δύο ομάδες έχασαν εκατέρωθεν ευκαιρίες για να σκοράρουν και το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους γηπεδούχους να φεύγουν νικητές με 1-0.

DSC04492
ΚΕΡΑΥΝΟΣ Επισκοπής

Στο τέλος του αγώνα σημειώθηκαν μικροεντάσεις  μεταξύ φιλάθλων του Κεραυνού, ποδοσφαιριστών και παραγόντων των Τρικάλων με την παρέμβαση όμως των ψυχραιμότερων αποφεύχθηκαν περαιτέρω επεισόδια.

DSC04489
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Τρικάλων

Να σημειωθεί τέλος ότι το παιχνίδι σημαδεύτηκε από το σοβαρό τραυματισμό του Δημήτρη Σούρλα ο οποίος διεκομίσθη    στο νοσοκομείο της Νάουσας με χτύπημα στο κεφάλι και πιθανή διάσειση.

Κεραυνός Επισκοπής: Βόλτσης, Χαραλαμπίδης, Ιωαννίδης, Λέσκας, Δημητρίου, Τσεχελίδης, Μηλάμος, Τούμπρας, Καρυπίδης, Ντέλλας, Λύτας.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων: Μουσκεφτάρας, Παντριάς, Ελευθεριάδης, Μηνούδης Χρ., Μηνούδης Κλ., Σερπίνης, Σαχτουρίδης, Αθανασιάδης, Βελικούδης, Χαλβατζής, Σούρλας Δημ.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

DSC04484DSC04478DSC04479DSC04495DSC04480DSC04481DSC04501DSC04506DSC04499DSC04511DSC04522DSC04508DSC04523DSC04515DSC04527DSC04526DSC04525DSC04533DSC04528DSC04524DSC04474DSC04477

Προηγούμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Κοπανού 1-2 Φωτό – βίντεο Τον μέθυσε η πρόκριση στους 4 και ο Κοπανός τον κέρδισε
Επόμενο άρθροΓΑΣ Ροδοχωρίου – ΑΕ Αλεξάνδρειας 1-3 «Άρωμα κορυφής για τους πράσινους (Φωτό – βίντεο- δηλώσεις)