ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Αχιλλέας Νάουσας 4 – 0. Μίλησε η βραζιλιάνικη ποιότητα στην επανάληψη. – βίντεο – φωτό

Αρκετά ενδιαφέρον για ένα ημίχρονο ήταν το ματς στο Ροδοχώρι ανάμεσα στον τοπικό ΓΑΣ και τον Αχιλλέα Νάουσας, ομάδες που είχαν το απόλυτο νικών τις πρώτες δύο αγωνιστικές.

Η ομάδα του Παναγιώτη Καραμεταξά στάθηκε ισάξια απέναντι στο Ροδοχώρι και μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσε να προηγηθεί. Στην επανάληψη ένα ατομικό λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων και η απαράμιλλη ποιότητα του Ουέλινγκτον, έγειραν τη πλάστιγγα του παιχνιδιού υπέρ των γηπεδούχων του Γιάννη Κερλίδη, οδηγώντας τους σε μια σπουδαία νίκη και με καθαρό σκορ.

Το σκορ άνοιξε στο 51΄ ο Καρυπίδης, εκμεταλλευόμενος λανθασμένη έξοδο του Σάκκου. Το 2-0 σημείωσε στο 61΄ ο Μισιρλίδης, έπειτα από εξαιρετική πάσα του Ουέλινγκτον και αφού άδειασε εντυπωσιακά τον Μίσκο, πλάσαρε εύστοχα τον Σάκκο. Το 3-0 σημείωσε ο κορυφαίος Ουέλινγκτον στο 66΄, σκοράροντας εύκολα σε κενή εστία. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μωυσίδης στο 78΄, πλασάροντας ψύχραιμα τον γκολκίπερ του Αχιλλέα από θέση τετ α τετ.

Διαιτητής ο κ. Καραγκιζόπουλος, με βοηθούς του κ.κ. Γιάντση και Νησελίτη.

ΓΑΣ Ροδοχωρίου (Κερλίδης): Ιωακειμίδης, Παπαδόπουλος, Κοτζαχρήστος, Σέρα, Τσαγκέρας, Αναστασόπουλος (60΄ Παπαδόπουλος), Παρηγορίδης (60΄ Ρίσσου), Μισιρλίδης (74΄ Μουρατίδης), Ουέλινγκτον, Μπρέγκου, Καρυπίδης (77΄ Μωυσίδης).

Αχιλλέας Νάουσας (Καραμεταξάς): Σάκκος, Παπατάνος, Στογιάννος, Τουμάρας (80΄ Γιαμαλίδης), Κελεσίδης, Μίσκος, Ταχυδρομίδης (58΄ Βακαλίδης), Σαξώνης (74΄ Πετρακίδης), Μπρατσάς, Τασιώνας, Κωστόπουλος (54΄ Λαμπρίτσιος).

ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 1 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 2 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 3 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 4 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 5 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 6 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 7 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 8 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 9 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 10 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 11 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 12 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 13 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 14 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 15 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 16 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 17 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 18 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 19 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 20 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 21 ΓΑ ΡΟΔΟΧ ΑΧΙ ΝΑΟΥ 22

Προηγούμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου – Αγρ. Αστέρας Πλατέος 0 – 0. Κόλλησε στο μηδέν το γειτονικό ντέρμπι. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΦΑΣ Νάουσα – Φίλιππος Μελίκης 5-2. Μεγάλη νίκη με ανατροπή ο ΦΑΣ. Αγνώριστος στην επανάληψη ο Φίλιππος – Βίντεο – Φώτο