Φίλιππος Μελίκης – Θύελλα Σταυρού 3-1. Τέταρτη συνεχόμενη νίκη. Στόχος η έκτη θέση – Βίντεο – Φώτο

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τον Φίλιππο Μελίκης και έκτη στα τελευταία επτά παιχνίδια για τους γηπεδούχους, καθώς επικράτησαν και στο σημερινό παιχνίδι της Θύελλας Σταυρού με 3-1 και πλέον έχουν βάλει στόχο την κατάκτηση της έκτης θέσης στο πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής της ΕΠΣ Ημαθίας.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο και έλειπαν οι μεγάλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, εκτός από τις φάσεις που σημειώθηκαν τα δύο γκολ στο 2’ και στο 6’. Στην επανάληψη η Μελίκη επικράτησε πλήρως του αντιπάλου της πίεσε, έκλεψε μπάλες κυριάρχησε στον χώρο του κέντρου και πέτυχε δύο τέρματα στο  79’ και στο 90’, ενώ δημιούργησε και κάποιες ευκαιρίες όπου θα μπορούσε να αυξήσει τον δείκτη του σκορ.

Τα γκολ της σημερινής αναμέτρησης πέτυχαν οι Πασχαλίδης στο 2’ για τους φιλοξενούμενους με τη μπάλα να παίρνει μία περίεργη τροχιά και να καταλήγει στα δίχτυα του Θεοδώρου, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μελτζανίδης υπέδειξε πέναλτι μαρκάρισμα του Μυλωνά Α. στο  Μανωλόπουλο, πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Λαζόπουλος φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια. Το σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1, ενώ στην επανάληψη η Μελίκη πέτυχε αλλά δύο τέρματα με το Λαζόπουλο στο 79’, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα κτύπησε στο Μυλωνά Α. άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του εμβρόντητου Αποστολίδη.

Στο 90’ σε φάση διαρκείας μέσα στη μεγάλη περιοχή έπεσαν οι τίτλοι τέλους της αναμέτρησης,  όταν μέσα στην περιοχή ο Ανδρίτσος από κοντά έγραψε το τελικό 3-1, δίνοντας στην Μελίκη άλλο ένα σημαντικό τρίποντο στη μάχη για την κατάκτηση της 6ης θέσεως. Επόμενο παιχνίδι για τον Φίλιππο Μελίκης η εκτός έδρας αναμέτρηση με το Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας, ενώ η Θύελλα Σταυρού υποδέχεται τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας.

Διαιτητής ο κος Μελτζανίδης με βοηθούς τους κ.κ Κιρμανίδη,  Αργυρίου.

Συνθέσεις

Φίλιππος Μελίκης

Θεοδώρου,  Καρατάσιος,  Παρσόπουλος, Κακαγιάννης, Μανωλόπουλος(87’ Βασιλείου), Μπατσίλας, Λαναράς(59’ Ανδρίτσος),  Τσιλίκας, Πατατούκας(72’ Κίτσα), Μελιόπουλος,  Λαζόπουλος(81’ Βενιόπουλος).

Θύελλα Σταυρού

Αποστολίδης, Πασχαλίδης(46’ Μελιόπουλος Ζ.), Μυλωνάς, Παπαδόπουλος Δ., Θυμιόπουλος Δ, Γρατσιάνος(57’ Μελιόπουλος), Περτσούνης, Ντινόπουλος, Κοσέογλου, Πέτγαζλης(56’ Κοντογιάννης), Παπαδόπουλος Κ.(70’ Μυλωνάς).

Φωτογραφίες:

MEL STAY 1 MEL STAY 2 MEL STAY 3 MEL STAY 4 MEL STAY 5 MEL STAY 6 MEL STAY 7 MEL STAY 8 MEL STAY 9 MEL STAY 10 MEL STAY 11 MEL STAY 12 MEL STAY 13 MEL STAY 14 MEL STAY 15 MEL STAY 16 MEL STAY 17 MEL STAY 18 MEL STAY 19 MEL STAY 20 MEL STAY 21 MEL STAY 22 MEL STAY 23 MEL STAY 24 MEL STAY 25 MEL STAY 26 MEL STAY 27 MEL STAY 28 MEL STAY 29 MEL STAY 30 MEL STAY 31 MEL STAY 32

Προηγούμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς – Ποσειδών Μηχανιώνας 1-3. Τέλος εποχής για την Αγκαθιά.. βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ: Κινούνται προς τα σύνορα εκατοντάδες μετανάστες – πρόσφυγες