Φίλιππος Μελίκης – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-2. Δίκαια ο δικέφαλος, φιλότιμος ο Φίλιππος – βίντεο – φωτό

Το δύο στα δύο έκανε ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας περνώντας με νίκη 2-1 επί του Φίλιππου Μελίκης στο γήπεδο του Νεοκάστρου.

Μέτριο ποιοτικά ήταν το ματς στο πρώτο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την πρωτοβουλία, αλλά τους γηπεδούχους από την άλλη να αμύνονται εξαιρετικά κρατώντας το μηδέν στην άμυνα. Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ μπήκε αποφασισμένος να πάρει τη νίκη και αφού έχασε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες, πέτυχε στο 68′ το πολυπόθητο γκολ. Σκόρερ ο Πετράι, που έπαιξε υποδειγματικά την αντεπίθεση με τον Ζωγράφο και πλάσαρε ιδανικά τον Μπουκουβάλα. Στο 82′ ήταν η σειρά του Ζωγράφου, που με περίτεχνη ενέργεια και διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 0-2. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Φίλιππος απείλησε δημιουργώντας κινδύνους και κατάφερε στο 90′ να μειώσει σε 1-2, έπειτα από ωραία εκτέλεση φάουλ του Πατατούκα.

Διαιτητής ο κ. Γιαμούζης, βοηθοί οι κ.κ. Ατματζίδης και Χαλκίδης, όλοι του συνδέσμου Πιερίας.

Φίλιππος Μελίκης (Ντάμτσιος): Μπουκουβάλας, Κακαγιάννης, Καρατάσιος, Βασιλείου, Τσιλίκας, Θυμιόπουλος (54′ Μελιόπουλος), Τεγούσης (60′ Ανδρίτσος), Μαμουτόπουλος (52′ Θεοδώρου), Πατατούκας, Μανωλόπουλος, Βενιόπουλος (71′ Πιτσάβας).

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (King): Κατράνας, Λαδάς, Κούκλας Α., Μπουκλάς, Κίτσας Ν., Χαρισούδης, Ζωγράφος, Κούκλας Χ. (90′ Βασιλείου Β), Πέτκος (88′ Βασιλείου Ι.), Κίτσας Γ., Πετράι (77′ Βεζυργιανόπουλος).

Δείτε στιγμιότυπα- γκολ του αγώνα στο βίντεο:

ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 1 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 2 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 3 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 4 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 5 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 6 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 7 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 8 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 9 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 10 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 11 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 12 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 13 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 14 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 15 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 16 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 17 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 18 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 19 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 20 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 21 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 22 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 23 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 24 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 25 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 26 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 27 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 28 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 29 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 30 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 31 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 32 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 33 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 34 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 35 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 36 ΠΑ ΑΛΕ ΦΙΛ ΜΕΛΙΚ 37

Προηγούμενο άρθροΜακροχώρι – Αστέρας Τριποτάμου 1-1. Έχασε τα άχαστα το Μακροχώρι
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστήρ Πλατέος – ΑΕ Ποντίων Βέροιας 2-1. Ζευγάρωσε τις νίκες του ο Αστέρας – Βίντεο – Φώτο