Αγροτικός Αστήρ Πλατέος – ΑΕ Ποντίων Βέροιας 2-1. Ζευγάρωσε τις νίκες του ο Αστέρας – Βίντεο – Φώτο

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ ο Αγροτικός Αστέρας Πλατέος επιβλήθηκε της ΑΕ Ποντίων Βέροιας με 2-1,  έκανε το δύο στα δύο και συνεχίζει χωρίς απώλειες στην κούρσα της Α’ Ερασιτεχνικής.

Η ομάδα του Τάσου Χουρσουζίδη βρέθηκε  πίσω στο σκορ, καθώς ο πάντα επικίνδυνος και έμπειρος Έξαρχος έδωσε την πρωτοπορία στους φιλοξενούμενους μόλις στο 7’ πετυχαίνοντας ένα πολύ όμορφο γκολ που προήλθε από συνδιασμό με τον Καλφούντζο βάζοντας σε θέση οδηγού την ομάδα του Δημήτρη Χαλκιά. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 26’ όταν ο Άγγελος Καραντουλαμάς εκμεταλλεύθηκε την ασθενή απόκρουση του Σουροβίκη σε σουτ του Καραούσογλου και με το καλό αριστερό του πόδι έστειλε την μπάλα στο στα δίχτυα, διαμορφώνοντας τον δείκτη του σκορ σε 1-1 σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Άλλες σημαντικές στιγμές του πρώτου ημιχρόνου η φάση του 34’ όταν ο Βούλγαρης βρέθηκε μόνος μέσα στην περιοχή επιχειρώντας σουτ που έβγαλε με το πόδι ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων και στη συνέχεια ο Καραντουλαμάς με το αριστερό έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ η σημαντικότερη στιγμή για τους φιλοξενούμενους σημειώθηκε στο 43’ όταν ο Χατζηαντωνίου από κοντά επιχείρησε να νικήσει τον Preci ο οποίος αντέδρασε σωστά διώχνοντας την μπάλα κόρνερ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα, πέτυχαν ένα γκολ στο 53’ με τον Βούλγαρη που ακυρώθηκε ως οφσάιντ μια φάση δύσκολη για τον βοηθό.

Στο 67’ ο νεοεισελθών Βούλγαρης διαμόρφωσε τον τελικό δείκτη του σκορ πετυχαίνοντας το 2-1 εκμεταλλευόμενος σέντρα του Καραούσογλου από δεξιά. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Καραντουλαμάς  είχε δοκάρι τέσσερα λεπτά αργότερα, ενώ οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να σημειώσουν κι άλλα τέρματα αν ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική  προσπάθεια. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι το Πλατύ κέρδισε δίκαια το σημερινό παιχνίδι, καθώς στάθηκε καλύτερα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα είχε τις ευκαιρίες με το μέρος του , ενώ το νεανικό συγκρότημα του Δημήτρη Χαλκιά άφησε υποσχέσεις για το μέλλον και έδειξε ότι θα  μπορέσει να σταθεί με αξιοπρέπεια στο πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής.

Διαιτητής ο κος Γαβράς με βοηθούς τους κ.κ Ρηγόπουλο, Παζαρτζικλή.

Συνθέσεις:

Αγροτικός Αστήρ Πλατέος(Χουρσουζίδης Αν.)

Preci Arn, Ιορδανόπουλος, Μοσχόπουλος, Μηνούδης(86’ Παναπακίδης) , Ρετζέπης, Καραντουλαμάς, Preci A. , Βαχανελίτης, Βούλγαρης(78’ Παρασχόπουλος), Ελευθεριάδης(67’ Κίρτσογλου), Καραούσογλου.

ΑΕ Ποντίων Βέροιας( Χαλκιάς Δ.)

Σουροβίκης, Σιδηρόπουλος(46’ Γιαννόπουλος), Μωυσίδης Ν. , Κιατικίδης, Σακελλαρίου, Καρολίδης, Χατζηαντωνίου(70’ Χασιώτης), Τερζής(69’ Μπατσιλας), Μωυσίδης Γ., Έξαρχος, Καλφούντζος(67’ Κωστογλίδης).

Δείτε στιγμιότυπα- γκολ του αγώνα στο βίντεο:

ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 1 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 2 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 3 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 4 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 5 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 6 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 7 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 8 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 9 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 10 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 11 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 12 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 13 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 14 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 15 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 16 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 17 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 18 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 19 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 20 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 21 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 22 ΑΓΡ ΑΣΤ ΑΕ ΠΟΝΤ 23

Προηγούμενο άρθροΦίλιππος Μελίκης – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-2. Δίκαια ο δικέφαλος, φιλότιμος ο Φίλιππος – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΚατερίνη: Νεκρός ανασύρθηκε ορειβάτης από τον Όλυμπο