Φίλιππος Μελίκης – Κεραυνός Επισκοπής 5-5. Επιθέσεις φωτιά, άμυνες ..σουρωτήρι! – βίντεο – φωτό

Σε ένα υπερχορταστικό από γκολ και φάσεις παιχνίδι, Φίλιππος Μελίκης και Κεραυνός Επισκοπής αναδείχτηκαν ισόπαλοι με το αστρονομικό σκορ 5-5 (!!) στο γήπεδο του Νεοκάστρου.

Σωρεία ευκαιριών χάθηκαν από τις δύο ομάδες και ιδιαίτερα από τον γηπεδούχο Φίλιππο, σε ένα ματς που στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκε ένα γκολ και στην επανάληψη ..εννιά! Είχαμε επίσης δύο ανατροπές στο σκορ έως την τελική ισοπαλία.

Ο χορός των γκολ: 0-1 (14′ Ντέλλας), 0-2 (50′ Λούρης), 1-2 (51′ Λουμάνι), 2-2 (56′ Μαμουτόπουλος), 3-2 (64′ Τέγος), 3-3 (66′ Λούρης πέν.), 3-4 (73′ Ντέλλας), 3-5 (82′ Δήμου), 4-5 (83′ Κακαγιάννης), 5-5 (89′ Τραούδας).

Διαιτητής ο κ. Καραντώνης, βοηθοί οι κ.κ. Γιάντσης και Παπαδάκης.

Φίλιππος Μελίκης: Μπουκουβάλας, Κακαγιάννης, Παρσόπουλος, Λουμάνι, Πιτσάβας, Μαμουτόπουλος, Τεγούσης, Τσιλίκας, Μάρκου (75′ Ντόβας), Κίτσα (46′ Παράσχος).

Κεραυνός Επισκοπής:  Λίκα, Τουμάρας, Αδαμίδης, Μουζάκι (46′ Τσόπτσης), Αναστασιάδης, Δήμου, Αλμαλιώτης, Καρυπίδης, Λούρης, Ντέλλας.

MEL EPISK 1 MEL EPISK 2 MEL EPISK 3 MEL EPISK 4 MEL EPISK 5 MEL EPISK 6 MEL EPISK 7 MEL EPISK 8 MEL EPISK 9 MEL EPISK 10 MEL EPISK 11 MEL EPISK 12 MEL EPISK 13 MEL EPISK 14 MEL EPISK 15 MEL EPISK 16 MEL EPISK 17 MEL EPISK 18 MEL EPISK 19 MEL EPISK 20 MEL EPISK 21 MEL EPISK 22 MEL EPISK 23 MEL EPISK 24 MEL EPISK 25 MEL EPISK 26 MEL EPISK 27

Προηγούμενο άρθροΚυριακή στις 16:00 ζωντανά από τον Έμβολο ο αγώνας μεταξύ Βέροιας – Ολυμπιακός Κυμίνων
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστήρ Πλατέος – Μακροχώρι 1-0. Επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις ο Αστέρας – Βίντεο – Φώτο