ΦΑΣ Νάουσα-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 0-0. Μέτριο το γειτονικό ντέρμπι, δίκαιη η ισοπαλία. – βίντεο – φωτό δηλώσεις

Σε ένα από τα πιο μέτρια παιχνίδια του 2ου ομίλου της Γ Εθνικής  που έχουν γίνει ως τώρα, Νάουσα και Αλεξάνδρεια έμειναν στο λευκό 0-0. Ένα αποτέλεσμα που αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού, αφού σοβαρή ευκαιρία για γκολ δεν δημιούργησε καμία από τις δύο ομάδες.

Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν, αλλά να μην δείχνουν ικανές να δημιουργήσουν την προϋπόθεση σημαντικής ευκαιρίας για γκολ. Οι δύο αμυντικές γραμμές με ευκολία αναχαίτιζαν τις αντίπαλες επιθέσεις, με την πρωτοβουλία των κινήσεων να εναλάσσεται και για τις δύο ομάδες. Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στην επανάληψη ως το 65΄. Από το σημείο αυτό και μετά οι γηπεδούχοι κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο ανεβάζοντας τις γραμμές τους, στην προσπάθεια να δημιουργήσουν κινδύνους στην εστία του Καρακούτση. Παρ’ όλα αυτά δεν άλλαξε κάτι ριζικά, με τις δύο ομάδες στο φινάλε να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Διαιτητική τριπλέτα από την Ένωση Καστοριάς, με ρέφερι τον κ. Πολυχρονιάδη και βοηθούς τους κκ. Πρεσπάρη και Σιδερίδη.

ΦΑΣ Νάουσα: Γρηγοριάδης, Παντζαρτζίδης(88΄Ντινόπουλος), Τούφας, Μουρατίδης, Τζημογιάννης, Γιαννόπουλος, Μουρίκι(75΄Μάντως), Κυζιρίδης(86΄νΝίκου), Κουτσόπουλος, Χατζόπουλος(79΄Τόσιος), Περηφανόπουλος.

Φίλιππος Αλεξάνδρειας: Καρακούσης, Κωτσιόπουλος, Δημητρίου, Αργυρίου, Δημητρουλόπουλος, Αβραμόπουλος, Πιπιλιάρης, Καρατζάογλου, Μυλωνάς(86΄Κούμπουλα), Σκοπελίτης(75΄Τάχος), Μπενίσκος.