Εθνικός Κλειδίου – Άρης Π. Σκυλιτσίου 2 – 1. Νίκη με ανατροπή ο Εθνικός. – βίντεο – φωτό

Ματς με σασπένς και ανατροπή του σκορ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν το Εθνικός Κλειδίου- Άρης Παλαιού Σκυλιτσίου, αυτό που έγινε σήμερα στο γήπεδο του Κλειδίου. Τελικός νικητής ο Εθνικός, με ένα γκολ στο 90΄!

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα μέτριο παιχνίδι, με μοναδική αξιόλογη φάση ένα δοκάρι στο 27΄ για το Κλειδί από κεφαλιά του Αθανασιάδη.

Η επανάληψη είχε όλες τις συγκινήσεις.. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δημιουργώντας κινδύνους, όπως ένα μοναδικό τετ α τετ του Αθανασιάδη. Ο μαχητικός Άρης αιφνιδίασε στο 65΄ ανοίγοντας το σκορ με τον Συρόπουλο. Ο Εθνικός στη συνέχεια προσπάθησε να ισοφαρίσει πιέζοντας, πράγμα που κατάφερε στο 77΄ με τον μοιραίο έως εκείνη τη στιγμή Ηλία Αθανασιάδη. Τη λύτρωση για τους γηπεδούχους έδωσε στο 90΄ ο Πλέσκας, που έγραψε το τελικό 2-1.

Διαιτητής ο κ. Μαργαρίτης, με βοηθούς τους κκ. Γιαγκιτζόγλου και Σωτηριάδη.

Εθνικός Κλειδίου: Βασιλείου, Μηνούδης (57΄Ταμπουράς), Κιρκιλιανίδης (50΄Αθανασιάδης Ι), Καλυβιώτης, Αθανασιάδης Η, Σερμπίνης, Σωτηράκης, Λουκάς (87΄Βελικούδης), Λέκκας, Αναδολού (70΄Παρασχόπουλος), Πλέσκας.

Άρης Π. Σκυλιτσίου: Μαυρόπουλος, Μωραΐτης Δ, Κουτσιάδης, Συρόπουλος, Μάρτος (80΄Μωραΐτης Γ), Κίτσας, Νούζι, Φωτιάδης, Κολεσίδης, Τάνης, Δημούλτσης.

Φώτο:

KLID SKYL 1KLID SKYL 2KLID SKYL 3KLID SKYL 4KLID SKYL 5KLID SKYL 6KLID SKYL 7KLID SKYL 8KLID SKYL 9KLID SKYL 10KLID SKYL 11KLID SKYL 12KLID SKYL 13KLID SKYL 14KLID SKYL 15KLID SKYL 16KLID SKYL 17KLID SKYL 18KLID SKYL 19

Προηγούμενο άρθροΦίλιππος Αλεξάνδρειας – ΦΑΣ Νάουσα 1 – 3. Πολύτιμο διπλό της Νάουσας στη μάχη για τη σωτηρία. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστήρ Πλατέος – Θύελλα Σταυρού 5-0. «Θύελλα» ήταν σήμερα ο Αστέρας. – Βίντεο – Φώτο