Εθνικός Κλειδίου – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος 0-3 : Παράσταση για ένα ρόλο – Βίντεο – Φώτο

Παίζοντας  κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο ο Αγροτικός Αστέρας Πλατέος έκανε σεφτέ στις νίκες περνώντας από την έδρα του Εθνικού Κλειδίου με το εμφατικό  0-3.

Το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος κυρίως στο πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα, ο οποίος απώλεσε σωρεία ευκαιριών, με μοιραίο παίκτη τον Άγγελο Καραντουλαμά. Το σκορ για την ομάδα του Πλατέος άνοιξε στο 39’ ο Μπαντής ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ωραία κάθετη του Αντωνίου και πλάσαρε ιδανικά τον Χατζηπαναγή ανοίγοντας το σκορ  για τους φιλοξενούμενους . Τρία λεπτά αργότερα στο 42’ο  Αντωνίου με δυνατό δεξί σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδος του, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό με την φιλοξενούμενους να διατηρούν τα ηνία του αγώνα ενώ οι γηπεδούχοι δεν φάνηκαν απειλητικοί για την εστία του Μουσκεφτάρα ο οποίος δεν χρειάστηκε να κάνει την μεγάλη επέμβαση. Στο 74’  οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι με τον Καραντουλαμά, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μοσχόπουλος και διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Συμπερασματικά το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, καθώς το Πλατύ κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ενώ ο Εθνικός Κλειδίου περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, καθώς η ομάδα μπήκε τελευταία στιγμή  στις αγωνιστικές υποχρεώσεις, θέλει δουλειά αλλά με τον Μπάμπη Πετρίδη στον πάγκο τα καλά αποτελέσματα δεν θα αργήσουν να έρθουν.  Προϋπόθεση για να γίνει αυτό είναι ο κόσμος του Εθνικού να στηρίξει την προσπάθεια που γίνεται φέτος στην ομάδα και να δίνει το παρόν στις εξέδρες του γηπέδου, πράγμα το οποίον δεν έκανε σήμερα.

Διαιτητής ο κος Παπαδάκης με βοηθούς τους κ.κ Παζαρτζικλή και Ασβεστάρα.

Εθνικός Κλειδίου

Χατζηπαναγής, Στογιάννης(67’ Τούνης) , Καϊμακαμίδης(76’ Κέτι) , Καλυβιώτης Δ., Γιαννακός Σ., Γιαννακός Κ(50’ Καλυβιώτης Α.)  , Οικονομόπουλος, Κεχαγιάς Α. , Δούλιας, Κεχαγιάς Θ.

Αγροτικός Αστήρ Πλατέος

Μουσκεφτάρας(80’ Συμεωνίδης Σ.) , Ιορδανοπουλος, Μοσχόπουλος Καραούσογλου(52’ Τοπαλίδης), Παπακωνσταντίνου(67’ Πουλουτζάς ) , Κίρτσογλου, Ελευθεριάδης, Μπαντής, Αντωνίου, Χαλβαντζής, Καραντουλαμάς(74’  Μαρκατόπουλος).

KLID PLAT 1 KLID PLAT 2 KLID PLAT 3 KLID PLAT 4 KLID PLAT 5 KLID PLAT 6 KLID PLAT 7 KLID PLAT 8 KLID PLAT 9 KLID PLAT 10 KLID PLAT 11 KLID PLAT 12 KLID PLAT 13 KLID PLAT 14 KLID PLAT 15 KLID PLAT 16 KLID PLAT 17 KLID PLAT 18 KLID PLAT 19 KLID PLAT 20 KLID PLAT 21 KLID PLAT 22 KLID PLAT 23 KLID PLAT 24

Προηγούμενο άρθροFinal Four κυπέλλου ΕΚΑΣΚΕΜ: ΓΑΣ Αλεξάνδρεια και ΦΟ Αριδαίας στον μεγάλο τελικό! – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΜέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Άρης Παλαιοχωρίου 4-1. Κέρδισε και φιγουράρει πρώτος – Βίντεο – Φώτο