Εθνικός Γιαννιτσών – Αστέρας Τριποτάμου 0-3. Ζορίστηκε αρκετά, “καθάρισε” στο τέλος. – βίντεο – φωτό

Το απόλυτο νικών με το τρία στα τρία και πλέον με το ενάμισι πόδι στη Γ Εθνική για τον ασταμάτητο Αστέρα Τριποτάμου. Πέρασε με το “καθαρό” 3-0 από τη δύσκολη έδρα του Εθνικού Γιαννιτσών, αφού για 70 λεπτά βρήκε σθεναρή αντίσταση από την αξιόμαχη ομάδα του Αντώνη Πέσιου.

Περιγραφή: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργης Γκιώνης

Το δεκάλεπτο όμως 70′-80′ μίλησε η εμπειρία και η ποιότητα των παικτών του Τάσου Χουρσουζίδη. Στο 70′ ο Μετάι έλυσε τον “Γόρδιο δεσμό” της άμυνας του Εθνικού, ανοίγοντας το σκορ με διαγώνιο δυνατό σουτ (0-1). Στο 73′ οι υψηλόσωμοι αμυντικοί του Αστέρα Μπαλάφας και Γκιντίδης έπαιξαν “βόλεϊ” με κεφαλιές στην αντίπαλη περιοχή, με τον τελευταίο να βρίσκει δίχτυα έπειτα από κόρνερ του Προβατίδη (0-2). Το τελικό 0-3 σημείωσε στο 79′ ο Μετάι σκοράροντας δεύτερο προσωπικό γκολ, έπειτα από κόντρα επίθεση και ασίστ του Βασιλείου.

Διαιτητής ο κ. Κατσίκης, βοηθοί οι κ.κ. Καρασαββαΐδης – Ζαχαριάς, όλοι της Ένωσης Καβάλας.

Εθνικός Γιαννιτσών (Πέσιος): Καμπαλής, Χατζηλιάδης, Κυργερίδης (77′ Φούγιας), Γκογκολούδης, Γουστέρης, Καμπάνης (76′ Λιτοβολής), Τσιλογλανίδης (85′ Μιχαηλίδης), Σιδώρης, Ζαμίδης, Χριστοφόρου, Σιδέρης.

Αστέρας Τριποτάμου (Χουρσουζίδης): Κύρου, Μπαλάφας, Μπέσσας, Γκιντίδης, Αχαλινόπουλος, Παπαδόπουλος Α. (54′ Μπικιάρης), Κόλα (77′ Μπρέγκου), Προβατίδης, Μετάι (83′ Τούφας), Μπουλάρι (77′ Βασιλείου), Γιόνδης (83′ Μανώλης).

Δείτε τον αγώνα όπως μεταδόθηκε ζωντανά από το emvolos.gr και δηλώσεις στο βίντεο:

DSC 7669 DSC 7673 DSC 7675 DSC 7683 DSC 7686 DSC 7691 DSC 7696 DSC 7702 DSC 7703 DSC 7720 DSC 7741 DSC 7743 DSC 7777 DSC 7786 DSC 7788 DSC 7799

Προηγούμενο άρθροΚατανομή κατά νομό στην Κεντρική Μακεδονία των 283 νέων κρουσμάτων κορονοϊού
Επόμενο άρθροΝ. Ανδρουλάκης: “Οι ελπίδες και οι αγωνίες σας να γίνουν κοινωνικός αγώνας για τη νικηφόρα αλλαγή σελίδας”