Δόξα Βρυσακίου – ΑΕ Αλεξάνδρειας 4 – 0. Μεγάλη νίκη η Δόξα. Χωρίς πάθος και λύσεις η ΑΕ – Βίντεο- Φώτο

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα η Δόξα Βρυσακίου επί της ΑΕ Αλεξάνδρειας με 4-0, μία νίκη η οποία βάζει δυνατά στο παιχνίδι  της ανόδου τους γηπεδούχους μέσω της διαδικασίας των play-off, καθώς κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά από την ΑΕ στους δύο βαθμούς.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Να σημειώσουμε ότι το πρωτάθλημα της Γ’ Ερασιτεχνικής ολοκληρώνεται την επόμενη αγωνιστική με την διεξαγωγή της δέκατης και τελευταίας αγωνιστικής για την κανονική περίοδο. Στη συνέχεια οι τέσσερις πρώτες ομάδες θα συγκροτήσουν έναν όμιλο και θα αγωνισθούν σε ένα μίνι  πρωτάθλημα έξι αγωνιστικών μεταφέροντας τους βαθμούς που έχουν στην κανονική περίοδο. Με την λήξη της διαδικασίας οι δύο πρώτες ομάδες θα προβιβασθούν στην Β’ κατηγορία.

Στα του παιχνιδιού τώρα  οι γηπεδούχοι  ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι ελέγχοντας τον χώρο της μεσαίας γραμμής και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες με το πρώτο γκολ να σημειώνεται στο 24’  με τον Σ. Κίτσα. Στο 36 ο Τζέπης σημείωσε το δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους διαμορφώνοντας τον δείκτη του σκορ για το πρώτο ημίχρονο.  Στην επανάληψη η Δόξα έκανε στο 59’  το 3-0  με τον Σ. Κίτσα ο οποίος διπλασίασε τα σημερινά του τέρματα, ενώ ο τελικός δείκτης του σκορ διαμορφώθηκε σε 4-0 στο 83’  με τον Βασιλείου Η.

Συμπερασματικά λέγαμε ότι η Δόξα  κέρδισε δίκαια το σημερινό  παιχνίδι, καθώς ήταν καλύτερη, καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, ενώ η Αλεξάνδρεια αντιμετώπισε το παιχνίδι παθητικά και μη έχοντας λύσεις από τον πάγκο υπετάγη φυσιολογικά. Την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου η Δόξα αγωνίζεται στο Νεοκάστρο με τον τοπικό Αχιλλέα, ενώ η ΑΕ στο ντέρμπι που θα κρίνει την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου υποδέχεται την ΑΕ Καβασίλων του Σάκη Παγγούρα.

Διαιτητής ο κος Χρυσάνης με βοηθούς τους κ.κ.  Χαλατζιούκα, Γκαλαίτση

Δόξα Βρυσακίου

Μαρτσέλος, Κίτσας Δ(81’ Φλώρος), Κίτσας Ε., Μαραγκός Κ.,  Κίτσας Χ.,  Μαραγκός  Α.,  Τζέπης Ι., Κάτσι(46’ Ζωγράφος), Κίτσας Σ., Μπουκλάς  Γ.(80’ Πέτρου), Τζέπης Χ(75’ Βασιλείου Χ.)

ΑΕ Αλεξάνδρειας

Αθανασιάδης,  Σεμερτζίδης, Μυλώσης,  Τουτουντζίδης, Τόζογλου, Παπαδόπουλος,  Γερόπουλος(46’ Τσολακίδης),  Μουταφίδης,  Τσιώμος(51’ Μιχαλακάκης), Τσορακλίδης,  Ευαγγέλου(73’ Μαυρίδης).

BRYS ALX 1 BRYS ALX 2 BRYS ALX 3 BRYS ALX 4 BRYS ALX 5 BRYS ALX 6 BRYS ALX 7 BRYS ALX 8 BRYS ALX 9 BRYS ALX 10 BRYS ALX 11 BRYS ALX 12 BRYS ALX 13 BRYS ALX 14 BRYS ALX 15 BRYS ALX 16 BRYS ALX 17 BRYS ALX 18 BRYS ALX 19 BRYS ALX 20 BRYS ALX 21 BRYS ALX 22 BRYS ALX 23 BRYS ALX 24 BRYS ALX 25 BRYS ALX 26 BRYS ALX 27 BRYS ALX 28 BRYS ALX 29 BRYS ALX 30 BRYS ALX 31 BRYS ALX 32 BRYS ALX 33 BRYS ALX 34 BRYS ALX 35

Προηγούμενο άρθροΜπάσκετ – ΝΒΑ: Έχασε τη ζωή του ο Κόμπι Μπράιαντ σε συντριβή ελικοπτέρου
Επόμενο άρθροΜ. Αλέξανδρος Τρικάλων – Μακεδονικός 1-1. Όλα έγιναν στο τελευταίο δεκάλεπτο. – βίντεο – φωτο