![Μπερμπινχαμ_DSCF4022](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/12/Μπερμπινχαμ_DSCF4022--696x464.jpg)
Με κατάμεστο τον Ιερό Ναό του Αποστόλου Λουκά Μπέρμιγχαμ ετελέσθη η Χριστουγεννιάτικη Θεία Λειτουργία από τον Θεοφιλέστατο Επίσκοπο Μελιτηνής κ. Μάξιμο.
Μετά του Θεοφιλεστάτου συλλειτούργησε ο ιερατικώς Προϊστάμενος του Ναού, Πρωτοπρεσβύτερος κ. Χρήστος Στεφάνου.
Ο Επίσκοπος Μελιτηνής ανέγνωσε το Χριστουγεννιάτικο Μήνυμα του Παναγιωτάτου Οικουμενικού Πατριάρχου κ.κ. Βαρθολομαίου και μετέφερε στο εκκλησίασμα τις ευχές του Σεβ. Αρχιεπισκόπου Θυατείρων και Μεγάλης Βρεταννίας κ. Νικήτα.