Άρης Παλαιοχωρίου – Κεραυνός Επισκοπής 1-0. Σπουδαία νίκη για τους πιτσιρικάδες του Άρη. – βίντεο-φωτο

Ένα εξαιρετικά αμφίρροπο ματς για την Α1 κατηγορία της ΕΠΣΗ διεξήχθη σήμερα στο γήπεδο Παλαιοχωρίου, όπου ο τοπικός Άρης υποδέχτηκε τον Κεραυνό Επισκοπής.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης
Έγινε ένα μοιρασμένο παιχνίδι στο οποίο οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Πιο δυνατά μπήκαν στο γήπεδο οι φιλοξενούμενοι που είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, όπου δημιούργησαν και έχασαν 2-3 μεγάλες ευκαιρίες για γκολ, με πρωταγωνιστή τον Χάρη Παραστατίδη.
Στην επανάληψη οι νεαροί παίκτες του Γιώργου Απόσογλου πήραν τα ηνία του αγώνα, αφού ο προπονητής του Άρη πραγματοποίησε εσωτερικές αλλαγές που ουσιαστικά “μεταμόρφωσαν” την ομάδα. Στο 60΄ο Άρης κέρδισε πέναλτι έπειτα από ανατροπή του Νατσικόπουλου εντός περιοχής. Πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κούκλας, γράφοντας το 1-0. Συνεχίζοντας να κυριαρχούν οι κίτρινοι και στο υπόλοιπο διάστημα, έχασαν άλλες δύο καλές ευκαιρίες με τον Χρυσάφη στο 72΄και τον Γερόπουλο στο 83΄, με το σκορ να παραμένει 1-0 έως το τέλος.
Να σημειωθεί ότι ο Άρης Παλαιοχωρίου ελέω απουσιών από τιμωρίες και τραυματισμούς, αγωνίστηκε σήμερα με έξι νεαρούς παίκτες γεννηθέντες το 2000 και 2001.
Μετά τη λήξη του αγώνα, οι παίκτες και ο προπονητής των γηπεδούχων αφιέρωσαν τη σημερινή σπουδαία νίκη στους παίκτες που απουσίαζαν, Ατανάσοφ, Μιχαηλίδη και Λεπιδά.
Διαιτητής ο κ. Παυλίδης.

Δείτε φάσεις – γκολ του αγώνα στο βίντεο:

Φωτό:

DSC06722DSC06742DSC06756DSC06758DSC06759DSC06764DSC06765DSC06766DSC06781DSC06791

Προηγούμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Π.Ν. Αράχου 5-0. Φουλ για την κορυφή ο ΠΑΟΚ! – βίντεο-φωτο
Επόμενο άρθροΔόξα Λιανοβεργίου – Απόλλων Αγ. Γεωργίου 1-1. Δίκαιη μοιρασιά στο Λιανοβέργι. – Βίντεο – φωτο