Άρης Παλαιοχωρίου-Άρης Π. Σκυλιτσίου 7-0. Ξέσπασε το Παλαιοχώρι!! (βίντεο-δηλώσεις Δ. Πρίντζιου)

Σε παράσταση για ένα ρόλο ο οποίος ανήκε στον γηπεδούχο Άρη Παλαιοχωρίου, εξελίχθηκε ο σημερινός αγώνας μεταξύ Άρη Παλαιοχωρίου και Άρη Π. Σκυλιτσίου.

Στο πρώτο μέρος παίχτηκε ένα μέτριο παιχνίδι σε ένα δύσκολο αγωνιστικό τερέν και με αρκετά δυνατό αέρα. Παρόλα αυτά μόλις στο 5΄ το Παλαιοχώρι ευτύχησε να προηγηθεί με κεφαλιά του προωθημένου Χατζόπουλου, έπειτα από καλοχτυπημένο κόρνερ του Καθρέπτη. Στη συνέχεια ακολούθησε ένα μέτριο ημίχρονο με ένα κακό και αγχωμένο γηπεδούχο, ενώ ο φιλοξενούμενος Άρης Π. Σκυλιτσίου αν και βγήκε αρκετά πολλές φορές δεν μπόρεσε να γίνει απειλητικός για την εστία του Βασιλείου.

Πλήρης μεταμόρφωση για την ομάδα του Παλαιοχωρίου στην επανάληψη, που η εμφάνισή της θύμισε την ομάδα που όλοι ξέρουμε. Παιχνίδι ουσίας και κυριαρχίας σε όλο το δεύτερο ημίχρονο από τους παίκτες του Δημήτρη Πρίντζιου με τη συνοδεία άλλων έξι γκολ που πέτυχαν οι: Πλέσκας, Νικολαΐδης(αυτ.), Βλάχος(πεν.), Αναστάσης και Μιχαηλίδης(2).

Άριστη η διαιτησία του ρέφερι κ. Νατσιούρα και οι υποδείξεις των βοηθών του κκ. Μοσχόπουλου και Νησελίτη.

Ιατρός αγώνα: Ελένη Ουζούνη.

Άρης Παλαιοχωρίου: Βασιλείου, Ατανάσοφ, Ταμπουράς(62΄Μιχαηλίδης), Χατζόπουλος, Πατρίκας, Τσάκαλος, Βλάχος, Τσιρίδης, Αναστάσης, Καθρέπτης(65΄Σωτηράκης), Πλέσκας(65΄Χρυσάφης).

Άρης Π. Σκυλιτσίου: Μαυρόπουλος, Τάνης, Μουρτζίλας, Δεμερτζίδης(70΄Τόπης), Νούζι, Μίμινι, Νικολαΐδης(61΄Πορφύρης), Μελιόπουλος, Ριστέμογλου(55΄Δαρδακούλης), Τουτουντζίδης, Κολεσίδης.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ – δηλώσεις στο Βίντεο:

DSC01979DSC01981DSC01982DSC01984DSC01985DSC01987DSC01989DSC01993DSC01994DSC01996DSC01997DSC01998DSC01999DSC02000DSC02002DSC02005DSC02008DSC02009DSC02011DSC02013DSC02015DSC02017DSC02019

Προηγούμενο άρθροΑ2 ΕΠΣ Ημαθίας-1ος Όμιλος (14η αγων.) – Αποτελέσματα
Επόμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς- Φίλιππος Μέσης 2-1. Δυσκολεύτηκε να πάρει την νίκη η «Νίκη». -(Βίντεο – Φώτο- Δηλώσεις)