Άρης Παλαιοχωρίου-Βέροια 0-4. Πρώτο δείγμα θετικό για την «Βασίλισσα» – Βίντεο-Φώτο

Άνετη επικράτηση της «Βασίλισσας» του Βορρά στο πρώτο φιλικό αγώνα της καινούργιας ποδοσφαιρικής χρονιάς, όπου επικράτησε στο Παλαιοχώρι του τοπικού Άρη με 0-4. Δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο διαμόρφωσαν το τελικό σκορ με τον  Μυλωνά στο 35’ να ανοίγει το σκορ εκμεταλλευόμενος σέντρα του Σκαθαρούδη και τον Μαραγκό στο 39’ να διαμορφώνει το 0-2, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής της Βέροιας Δημήτρης Παπανώτας άλλαξε όλη την ενδεκάδα ,παρόλα αυτά όμως η βασίλισσα κινήθηκε σε ικανοποιητικούς ρυθμούς και στην επανάληψη, αφού κατάφερε να σημειώσει άλλα δύο τέρματα με τον Βασίλτση στο 68’ και στο 76’. Αξίζει να σημειωθεί ότι το παιχνίδι διεξήχθη κάτω από αφόρητη ζέστη η οποία δυσκόλεψε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι η Βέροια δεν Δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του Άρη  Παλαιοχωρίου ο οποίος στο σημερινό παιχνίδι δεν βρήκε ρυθμό και δημιούργησε λιγοστές ευκαιρίες με πιο σημαντική αυτή του Γεωργίου στο 58′.

Διαιτητής του σημερινού φιλικού ήταν ο κος Πίττος με βοηθούς τους κ.κ. Ρηγόπουλο, Ζουρνατζίδη.

Άρης Παλαιοχωρίου

Ματράκας, Ατανάσοφ, Γκίτσας, Γκιουλέκας, Παντόπουλος, Μπακιρτζής, Χατζόπουλος, Γεωργίου, Πέτγαλτζης, Σαρακατσιάνος, Μιχαηλίδης.
Αγωνίστηκαν και οι Γκούγκουρας,  Μητσιώτης, Αρβανίτης,

ΒΕΡΟΙΑ (Α’ ημίχρονο):

Κοντογουλίδης (31′ Μπλατσιώτης), Πατσιαβούρας, Τσιότρας, Μαραγκός, Ράδης, Μπακάλης, Μπλέτσας, Μυλωνάς, Ζυγκερίδης, Σκαθαρούδης, Τσικόπουλος.

ΒΕΡΟΙΑ (Β’ ημίχρονο):

Μπλατσιώτης (61′ Τέντζερης), Μούχαλης, Τρούπκος, Τσουλχάι, Μουρατίδης, Λίπε, Παπουτσίδης, Σοφιανίδης, Κυριακίδης, Κανούλας, Βασίλτσης.

PALIOX VER 5
ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου
PALIOX VER 6
ΒΕΡΟΙΑ

PALIOX VER 1 PALIOX VER 2 PALIOX VER 3 PALIOX VER 4 PALIOX VER 7 PALIOX VER 8 PALIOX VER 9 PALIOX VER 10 PALIOX VER 11 PALIOX VER 12 PALIOX VER 13 PALIOX VER 14 PALIOX VER 15 PALIOX VER 16 PALIOX VER 17 PALIOX VER 18 PALIOX VER 19 PALIOX VER 20 PALIOX VER 21 PALIOX VER 22

Προηγούμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς- Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-1. Πρεμιέρα στο ανακαινισμένο γήπεδο με φιλική νίκη. – Βίντεο- Φώτο