Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 0 -1. Μόνος στην κορυφή ο δικέφαλος. – βίντεο – φωτό

Τη μοναξιά της κορυφής της Α ΕΠΣΗ απολαμβάνει από σήμερα ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, έπειτα από το πολύτιμο διπλό που πήρε μέσα στη σκληρή έδρα του Άρη Παλαιοχωρίου με σκορ 1-0. Λυτρωτής ο Χαρισούδης που στο 82΄ πέτυχε το χρυσό γκολ για την ομάδα του.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Δυναμικά ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι που είχαν δύο δοκάρια σε σουτ των Γιώργου Κίτσα στο 5΄ και Χαρισούδη στο 28΄. Το παιχνίδι έως τη λήξη του ημιχρόνου εξελίχθηκε σε μέτριο τέμπο, με τους φιλοξενούμενους να ζητούν πέναλτι λίγο πριν τη τη λήξη, τον διαιτητή όμως να δίνει το φάουλ που προηγήθηκε.

Ημίχρονο 0-0.

Στην επανάληψη ο γκολκίπερ του Άρη Ματράκας, απεσώβησε βέβαια γκολ αποκρούοντας εντυπωσιακά κεφαλιά του Χαρισούδη και τετ α τετ του Πετράι. Τελικά στο 87΄ από φάουλ του Λαδά η μπάλα στρώθηκε στον Χαρισούδη που από κοντά “κεραυνοβόλησε” τον Ματράκα, γράφοντας το τελικό 0-1.

Ικανοποιημένος δήλωσε ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας Κυριάκος Μπουκλάς, λίγα λεπτά μετά τη λήξη του αγώνα και με δεδομένο ότι η ομάδα του βρίσκεται μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Παράλληλα παρουσίασε δύο νέες μεταγραφές, δύο 17χρονους προερχόμενους από την ασπρόμαυρη οικογένεια. Ο λόγος για τον ακραίο επιθετικό Χρήστο Θεοδώρου (πρώην Κ15 Βέροιας, Αιγινιακός, Νίκη Αγκαθιάς) και τον μεσοαμυντικό Μανώλη Θεοδώρου του Αλεξάνδρου (πρώην Φίλιππος Μελίκης).

Διαιτητής ο κ. Μπάτζιος, βοηθοί οι κ.κ. Καφτεράνης, Αθανασιάδης.

Άρης Παλαιοχωρίου (Απόσογλου): Ματράκας, Καρβούνης, Παντόπουλος. Κούκλας, Τόζογλου, Μουχτάρης, Νεστορόπουλος (71΄ Ρογιάννης), Μιχαηλίδης (67΄ Παπαδόπουλος Ε.), Δεληβός (56΄ Αναστάσης), Παπαδόπουλος (83΄ Σκεντερίδης), Νικολόπουλος.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (Κινγκ): Κατράνας, Κούκλας, Λαδάς, Μπουκλάς Γ., Μπουκλάς Α., Χαρισούδης (90΄ Θεοδώρου Ε.), Κίτσας Ν., Πέτκος (46΄ Βεζυργιανόπουλος), Θεοδώρου Χ. (56΄ Κούκλας Χ.), Πετράι (60΄ Ζωγράφος), Κίτσας Γ.

Δηλώσεις Κυριάκου Μπουκλά στο βίντεο:

Φωτογραφίες:

ΑΡ ΠΑΛ ΠΑ ΑΛΕΞ 1 ΑΡ ΠΑΛ ΠΑ ΑΛΕΞ 2 ΑΡ ΠΑΛ ΠΑ ΑΛΕΞ 3 ΑΡ ΠΑΛ ΠΑ ΑΛΕΞ 4 ΑΡ ΠΑΛ ΠΑ ΑΛΕΞ 5 ΑΡ ΠΑΛ ΠΑ ΑΛΕΞ 6 ΑΡ ΠΑΛ ΠΑ ΑΛΕΞ 7 ΑΡ ΠΑΛ ΠΑ ΑΛΕΞ 8 ΑΡ ΠΑΛ ΠΑ ΑΛΕΞ 9 ΑΡ ΠΑΛ ΠΑ ΑΛΕΞ 10

Προηγούμενο άρθροΑγροτικός Αστέρας Πλατέος – Θύελλα Σταυρού 1-1. Μέτριος και άτυχος ο Αστέρας, κόλλησε στην ισοπαλία. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΓΑΣ Ροδοχωρίου – Μ. Αλ. Αγίας Μαρίνας 1-1. Δίκαιη η ισοπαλία. Στις καθυστερήσεις ισοφάρισε ο ΓΑΣ – Βίντεο – Φώτο