Άρης Παλαιοχωρίου – Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 0-1. Κακό ματς, που κρίθηκε με ένα πέναλτι. – βίντεο – φωτό

Ένα παιχνίδι από τα  χειρότερα ποιοτικά που έχουμε παρακολουθήσει φέτος, ήταν το σημερινό του Άρη Παλαιοχωρίου με τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων.

Ένα γειτονικό ντέρμπι που χαρακτηρίστηκε από νεύρα, σκληρά μαρκαρίσματα και λιγοστές αξιόλογες φάσεις. Στο 18΄ οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι σε πτώση του Παρσόπουλου μέσα στην περιοχή. Το πρώτο ημίχρονο  θα έσβηνε εύκολα από τη μνήμη των θεατών, εάν δεν γινόταν λίγο πριν τη λήξη του η φάση που έκρινε το νικητή. Στο 39΄ από φάουλ του Κιρκιλιανίδη η μπάλα στρώθηκε στον Παρσόπουλο, με τον Νικολόπουλο να κάνει την προβολή στα πόδια του επιθετικού των Τρικάλων και τον διαιτητή κ. Κωστούλη να υποδεικνύει την άσπρη βούλα. Πέναλτι το οποίο αμφισβήτησαν έντονα οι γηπεδούχοι. Στο 41΄ ο Παρσόπουλος ευστόχησε στην εκτέλεση και σημείωσε το 0-1.

Στην επανάληψη ο Άρης προσπάθησε να αντιδράσει, δεν κατάφερε όμως να δημιουργήσει τη μεγάλη φάση. Από την άλλη τα Τρίκαλα δημιούργησαν δυο-τρεις επικίνδυνες προϋποθέσεις με τους Παρσόπουλο και Λίτσι, δίχως όμως να καταφέρουν να δημιουργήσουν τη μεγάλη ευκαιρία. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ατανάσοφ αποβλήθηκε, αντικρίζοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Τελικό σκορ 0-1, σε ένα ουσιαστικά κακό παιχνίδι, που δεν αποζημίωσε σε καμιά περίπτωση τους φιλάθλους που γέμισαν την κερκίδα του γηπέδου Παλαιοχωρίου.

Διαιτητής ο κ. Κωστούλης, βοηθοί οι κ.κ. Τράντος και Ρηγόπουλος.

Άρης Παλαιοχωρίου: Θεοδωρίδης, Σαρακατσιάνος, Παντόπουλος, Βασιλείου, Νικολόπουλος, Χατζόπουλος, Ρογιάννης, Μιχαηλίδης Π, Μπακιρτζής, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης Α (73΄ Χρυσάφης).

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων: Αργυρόπουλος, Ατανάσοφ, Κιρκιλιανίδης Η, Τσιρίδης, Πέικος, Κιρκιλιανίδης Ι (90΄ Ζησιόπουλος), Σωτηράκης, Αναδολού (73΄ Λίτσι), Ανδρίτσος, Παρσόπουλος (86΄ Αθανασιάδης), Κουκουράκης (90΄ Παπαδόπουλος Ε).

PAL TRIKA 1 PAL TRIKA 2 PAL TRIKA 3 PAL TRIKA 4 PAL TRIKA 5 PAL TRIKA 6 PAL TRIKA 7 PAL TRIKA 8 PAL TRIKA 9 PAL TRIKA 10 PAL TRIKA 11 PAL TRIKA 12 PAL TRIKA 13 PAL TRIKA 14 PAL TRIKA 15 PAL TRIKA 16 PAL TRIKA 17

Προηγούμενο άρθροΑ ΕΠΣ Ημαθίας (17η αγ.): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστέρας Πλατέος – Εθνικός Κλειδίου 3-1. Επιστροφή στις νίκες για τον Αστέρα. – βίντεο – φωτό