Άραχος – Τρίκαλα 0-5. Πιο κοντά στον τίτλο ο Μέγας!!! – βίντεο

Ούτε απέναντι στην πολύ ανεβασμένη τον τελευταίο καιρό Ποντιακή Νεολαία Αράχου σταμάτησε η φόρα του πρωτοπόρου Μ. Αλέξανδρου Τρικάλων. Πέρασε άνετα και με το επιβλητικό 5-0 απέναντι σε μια ιδιαίτερα φορμαρισμένη ομάδα, αφού να σημειωθεί ότι ο Άραχος στα οκτώ τελευταία παιχνίδια μετρούσε θετικό σερί επτά νικών και μίας ισοπαλίας.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος

Το σκορ άνοιξε με εξαιρετικό φάουλ-βολίδα του Κίτσα στο  15΄ που σημάδεψε το δεξί παραθυράκι του Γιαβάση. Στο 44΄ έγινε η φάση που έκρινε κατά πολύ την μετέπειτα εξέλιξη του αγώνα, αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μπόσκος του Αράχου, επειδή παρεμπόδισε εκτέλεση φάουλ από πλευράς Τρικάλων.

DSC09383
Π.Ν. Αράχου

Με δεδομένο ότι ο Μέγας έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος στο σκορ και με το επιπλέον αριθμητικό του πλεονέκτημα, έκανε ό,τι ήθελε στην επανάληψη. ανεβάζοντας τον τελικό δείκτη του σκορ στο 5-0.

Στο β΄ ημίχρονο ο Σαμαράς στο 47΄, ο Κίτσας στο 62΄ και στο 75΄ (χατ τρικ) και ο Ζωγράφος στο 88΄ διαμόρφωσαν το τελικό 0-5.