Απόλλων Κρύας Βρύσης – Ερμής Αμυνταίου 6-1. Επίδειξη δύναμης από τον Απόλλωνα και μόνος «πρώτος» – βίντεο – φωτο

Ο Απόλλων Κρύας Βρύσης παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε με το εμφατικό 6-1 του Ερμή Αμυνταίου και παρέμεινε μόνος πρώτος στο σχετικό πίνακα της βαθμολογίας των αγώνων προβιβασμού για την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Περιγραφή: Νίκος Λιολιόπουλος – Κάμερα: Γιώργος Γκιώνης

Ο Ερμής προσπάθησε να βάλει δύσκολα στους γηπεδούχους καθώς προηγήθηκε στο 15’ με τον Ρομπη, ενώ σχετικά γρήγορα έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 25’ με τον Καράμπελα. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Απόλλων έκανε την ολική ανατροπή καθώς μέσα σε έξι λεπτά σκόραρε τρεις φορές με δύο γκολ του Καράμπελα  στο 46’ και στο 51’ ενώ ενδιάμεσα είχε πετύχει γκολ και ο Γιόνδης στο 48’ διαμορφώνοντας τον δείκτη του σκορ σε 4-1 για την ομάδα του Δημήτρη Βοτάρη. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με δύο ακόμη τέρματα των Πρασσά και Τζήμα στο 73’ και στο 90’. Επόμενο παιχνίδι για τον Απόλλωνα στις 15 Μαΐου όπου θα υποδεχθεί την ΑΕ Αλεξάνδρειας.

ΑΠΟΛΛΩΝ 1960: (Δημήτρης Βοτάρης)

Δομουκτσίδης, Πλατσιώτας, (65’ Παπαδόπουλος), Σέρα, Μαγγίζης, (73’  Κουκούδας), Γιαλαμούδης, Γιόνδης (65’ Τσερρίκου), Καράμπελας, (73´ Τσιρακίδης), Χατζηαλεξιάδης, (59´ Ξανθόπουλος), Πρασσάς, Ταουσάνης, Τζήμας

ΕΡΜΗΣ: (Γιάννης Έλκας)

Μπουκτσής Α., Μυλωνάς, Τερζής, Άτσκα (53´ Ρωμανίδης), Τσορλίνης, Ρακόπουλος, Ιωάννου (53´ Κοσμίδης), Κεσίδης (68´ Γκιάτα) , Γιορετσίδης, Ρόμπης, Παπαδημητρίου, (53’ Μπουκτσής Χ.)

Ρεπό: Απόλλων Κρ. Βρύσης

Προηγούμενο άρθροΑΕ Αλεξάνδρειας-ΙΕΚ Δέλτα 2-0. Νίκη “χρυσάφι” για την Αλεξάνδρεια στο ξεκίνημα – Βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΠρόγραμμα Νίκου Ανδρουλάκη, Προέδρου ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής για την Μ. Πέμπτη 2 Μαΐου 2024