ΑΟ Συκιάς – Ολυμπιακός Λουτρού 2 – 5. Κέρδισε άνετα και ετοιμάζει φιέστα για το μεθεπόμενο Σάββατο. Βίντεο – φωτο

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο  ο Ολυμπιακός Λουτρού κατάφερε να επιβληθεί του ΑΟ Συκιάς με 5-2.

Έτσι τώρα η ομάδα του Νίκου Αναστασόπουλου αν πάρει το τρίποντο στο τελευταίο παιχνίδι στην έδρα της  με τον Απόλλωνα Λυκογιαννης κατακτά τον τίτλο του πρωταθλητή της Β’ Ερασιτεχνικής της ΕΠΣ Ημαθίας .

Τώρα το βλέμματα όλων είναι στραμμένα στο τελευταιο  παιχνίδι της φετινής σεζόν του  μεθεπόμενου Σαββάτου με τον Απόλλωνα  όπου η διοίκηση της ιστορικής ομάδος ετοιμάζει φιέστα για την επικείμενη κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος στην Β’ ΕΠΣ Ημαθίας.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν δίκαια το σημερινό παιχνίδι ενώ οι γηπεδούχοι άντεξαν μόνο για ένα ημίχρονο .

Το φιλμ του αγώνα

13’ Το 0-1 με δυνατό σουτ του Αναστασόπουλου

14’ Σουτ του Παπαδόπουλου απόκρουση του Ταιλαχίδη η μπάλα στο δοκάρι και κόρνερ.

30’ 1-1 με πλασαριστο σουτ ο Βήτος απο το ύψος της μεγάλης περιοχής

34’ 1-2 με σουτ  ο Παπαδόπουλος Δ. Έξω από την μεγάλη περιοχή

42’ 2-2 με δυνατό σουτ του Βητου.

61’ 2-3 με συρτό σουτ του Τζιλόπουλου

65’ 2-4  με πλασέ του Δ.Παπαδόπουλου

75’  2-5 με πέναλτι του Αναστασόπουλου

Διαιτητής ο κος Νατσιούρας με βοηθούς τους Χαραλαμπίδη, Τράντου.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ – δηλώσεις στο βίντεο:

DSC05038DSC05045DSC05046DSC05047DSC05049DSC05050DSC05053DSC05054DSC05055DSC05057DSC05059DSC05060DSC05062DSC05071DSC05073DSC05074

Προηγούμενο άρθροB΄ ΕΠΣ Ημαθίας (17η αγ) – Αποτελέσματα – βαθμολογία
Επόμενο άρθροΈνωση Απ. Παύλου-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 0-4 Άνετο πέρασμα του Μέγα!!! (βίντεο-δηλώσεις Ιωακειμίδη- Απόσογλου)