Ένωση Απ. Παύλου-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 0-4 Άνετο πέρασμα του Μέγα!!! (βίντεο-δηλώσεις Ιωακειμίδη- Απόσογλου)

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον πρωτοπόρο Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων ώστε να πάρει μία ακόμη νίκη στην έδρα αυτή τη φορά του νεανικού συγκροτήματος του Μακροχωρίου.

Οι πράσινοι ξεκίνησαν με γκολ «από τα αποδυτήρια», αφού μόλις στο 7΄ έπειτα από καλοχτυπημένο φάουλ του Κουντουρά, ο Πετκάκης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Κυριαρχώντας στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των Τρικάλων πέτυχαν άλλα δύο γκολ με τον Κίτσα στο 20΄ με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ και στο 25΄ με τον φορ του Μέγα να περνάει και τον τερματοφύλακα.

Με το σκορ ήδη στο 0-3, το Μακροχώρι κέρδισε πέναλτι στο 32΄ έπειτα από λάθος έξοδο του Ιωακειμίδη, ο οποίος ανέτρεψε στη συνέχεια τον Γ. Παπακωνσταντίνου. Ο έμπειρος πορτιέρο των Τρικάλων όμως, απέκρουσε την εκτέλεση του Τάσου Τσακαλίδη, διορθώνοντας το προηγούμενο λάθος του.

Το δεύτερο ημίχρονο αν και ξεκίνησε «ζεστά» με μία βολίδα του Κουντουρά να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Τσιμπρή, στη συνέχεια έγινε τυπική διαδικασία και για τις δύο ομάδες, έως το 66΄. Στο λεπτό αυτό ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος Γιώργος Κίτσας έπειτα από σέντρα ακριβείας του Καρατάσου με κοντινή προβολή έγραψε το τελικό 0-4, ολοκληρώνοντας ένα ακόμα προσωπικό του χατ τρικ.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Βρέσκα και οι υποδείξεις των βοηθών του κκ. Κελεσίδη και Γιάντση.

Ένωση Απ. Παύλου: Τσιμπρής, Φιλιππίδης, Πέγιος, Ηλιάδης, Νικόπουλος, Γκιουλέκας (46′ Βύζας), Τσακαλίδης Γ., Φωτόπουλος (46′ Παπαδόπουλος), Παπακωνσταντίνου Γ., Τσακαλίδης Τ., Παπακωνσταντίνου Δ. (74′ Moca)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων : Ιωακειμίδης, Πετκάκης, Τασίδης, Συμπεθέρης, Κουκουράκης, Ταταρίδης (46′ Πατατούκας), Κιρκιλιανίδης, Ποτουρίδης, Ραπτόπουλος (68′ Nasufi), Κίτσας, Κουντουράς (65′ Μηνούδης)

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ – δηλώσεις στο βίντεο:

DSC03603DSC03604DSC03605DSC03607DSC03608DSC03609DSC03610DSC03613DSC03616DSC03619DSC03621DSC03623DSC03624DSC03626DSC03628DSC03629DSC03630DSC03632DSC03634DSC03635DSC03639DSC03640DSC03644

Προηγούμενο άρθροΑΟ Συκιάς – Ολυμπιακός Λουτρού 2 – 5. Κέρδισε άνετα και ετοιμάζει φιέστα για το μεθεπόμενο Σάββατο. Βίντεο – φωτο
Επόμενο άρθροΑλεξάνδρεια- Βόλεϊ κορασίδων: Καθηλωτικός ο αγώνας ανάμεσα σε ΓΑΣ Αλεξάνδρεια και ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 3-0. (Βίντεο – Φώτο)