ΑΟ Συκιάς – ΑΕ Αλεξάνδρειας 2-2 . Χρυσός βαθμός στις καθυστερήσεις για την Αλεξάνδρεια. – Βίντεο – Φώτο

Η χαλαρότητα με την οποία αντιμετώπισε  το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕ Αλεξάνδρειας παραλίγο να της στοιχίσει, καθώς βρέθηκε να μένει πίσω στο σκορ με 2-0 από το 27’ με τέρματα που σημείωσαν οι  Βήτος Α. 12’, Τσαπράνης 27’. Στο διάστημα αυτό οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν νευρικοί και φλύαροι στην τελική προσπάθεια.

Σκορ ημιχρόνου 2-0

Στην επανάληψη η Αλεξάνδρεια εμφανίστηκε εμφανώς αλλαγμένη προς το καλύτερο και σε αυτό συνετέλεσαν οι αλλαγές που έκανε ο Τριαντάφυλλος Παπακωνσταντίνου και το πείσμα των πιο έμπειρων ποδοσφαιριστών που διαθέτει η ΑΕ.   Η   είσοδος  του Τσιώμου στο 50’  ήταν αυτή που καθόρισε την τύχη του σημερινού παιχνιδιού,  καθώς τον συγκεκριμένο ποδοσφαιριστή  αισθάνθηκε  έντονα η αμυντική γραμμή των γηπεδούχων και ήταν αυτός που με δύο δικά του γκολ έδωσε τον χρυσό βαθμό τής ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους.

Στο διάστημα αυτό οι φιλοξενούμενοι απώλεσαν σωρεία ευκαιριών, ενώ ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και ήταν ο καλύτερος ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων.  Τα γκολ για την ΑΕ  Αλεξάνδρειας σημειώθηκαν στο 77’ και στο 90’+5’. Άξιο αναφοράς ότι στο σημερινό παιχνίδι στην θέση του τερματοφύλακα για τους φιλοξενούμενους αγωνίστηκε ο προπονητής της ΑΕ Τριαντάφυλλος Παπακωνσταντίνου.

Επόμενο παιχνίδι για την Αλεξάνδρεια η εντός έδρας αναμέτρηση με τον Αχιλλέα Νεοκάστρου,  ενώ ο ΑΟ Συκιάς θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Δόξα Βρυσακίου. Οι αγώνες θα διεξαχθούν την Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κος Μαργαρίτης με βοηθούς τους κ.κ. Παπαντώνης Γκόγκας.