![AST-AL-PIT-(30)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/02/AST-AL-PIT-30-696x392.jpg)
Την ετήσια βασιλόπιτα έκοψε η ποδοσφαιρική ακαδημία του Αστέρα Αλεξάνδρειας, σε μία λαμπερή εκδήλωση που έγινε το βράδυ του Σαββάτου 1/2 στην αίθουσα του Δημαρχείου.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Με την παρουσία των νεαρών ποδοσφαιριστών, αρκετών γονιών, προπονητών και επισήμων, ο πρόεδρος του Αστέρα Κωνσταντίνος Φωτόπουλος έκοψε την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα με πολλές αισιόδοξες ευχές για τη νέα χρονιά. Ο ίδιος, όπως και ο τεχνικός διευθυντής Πόλυς Χουρσουζίδης εκφώνησαν σύντομους χαιρετισμούς. Συντονίστρια της εκδήλωσης ήταν η υπεύθυνη τύπου της ακαδημίας, Μένη Μαυροπούλου. Το παρόν έδωσε και ο δήμαρχος Αλεξάνδρειας Παναγιώτης Γκυρίνης, συμμετέχοντας στις βραβεύσεις των αθλητών.