Αγροτικός Αστήρ Πλατέος – Ολυμπιακός Νάουσας 6-2. Κέρδισε βαθμούς, ηρεμία και χρόνο – Βίντεο – Φώτο

Ο Αγροτικός Αστέρας Πλατέος  επικράτησε εντός έδρας του Ολυμπιακού Νάουσας με 6-2 επανήλθε στις νίκες , κερδίζοντας εκτός από τους τρεις πολύτιμους βαθμούς ηρεμία και χρόνο, για να μπορέσει να επανέλθει η ομάδα στην κανονικότητα.

Και λέμε κανονικότητα γιατί η ομάδα δεν έχει καταφέρει ακόμα να παρουσιάσει την εικόνα της συγκροτημένης ομάδας της περσινής σεζόν, καθώς εμφανίζει κενά διαστήματα καταφέρνοντας σήμερα να δεχθεί δύο τέρματα στο πρώτο τέταρτο του α’  ημιχρόνου, από μία ομάδα που είχε πετύχει όλα και όλα δύο τέρματα στα προηγούμενα τέσσερα παιχνίδια και είχε δεχθεί δέκα πέντε.

Στα του παιχνιδιού τώρα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 12’ με τον Μπρούκι, που εκμεταλλεύθηκε την ασθενή απόκρουση του Preci σε αριστερή πλασέ του ίδιου και από κοντά με νέα προβολή έκανε το 0-1. Και σαν να μην έφτανε αυτό δύο  λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-2 με τον Βαρβέρη,  ο οποίος μετά από εκτέλεση φάουλ   με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Preci διαμορφώνοντας το δείκτη του σκορ σε 0-2.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στην πρώτη καλή φάση που δημιούργησαν ευτύχησαν να κάνουν το 1-2 με τον Βαχανελίδη  ο οποίος με δεξί σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων. Στο 30’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Κίρτσογλου, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Καραντουλαμάς φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι δύο αλλαγές των Καραούσογλου, Ιορδανόπουλου που πραγματοποίησε ο Τάσος Χουρσουζίδης στο 60’ βελτίωσαν την εικόνα της ομάδος προς το καλύτερο και πέντε λεπτά αργότερα ο Βούλγαρης με αριστερό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Τζίμπουλα.

Ο νεοεισελθων και ανεβασμένος το τελευταίο διάστημα Σίμος Καραούσογλου έκανε το 4-2 στο 68’ με αριστερό σουτ ύστερα από σέντρα του Βούλγαρη και κάπου εκεί θα λέγαμε ότι έπεσαν οι τίτλοι τέλους της σημερινής αναμέτρησης. Στην συνέχεια ήταν η σειρά του Αγγέλου Καραντουλαμά στο 70’ να κάνει δύο τα τέρματα του, εκτελώντας εύστοχα πάλι από την άσπρη βούλα το πέναλτι που κέρδισε ο Βούλγαρης, ενώ το τελικό δείκτη του σκορ διαμόρφωσε με το δεύτερο του τέρμα ο Καραούσογλου στο 85’, όταν μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με αριστερό σουτ έκανε το 6-2.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι το Πλατύ κέρδισε δίκαια το σημερινό παιχνίδι, καθώς κατάφερε να βγάλει αντίδραση μετά τα δύσκολα που του έβαλαν οι φιλοξενούμενοι με τα δύο γρήγορα γκολ που πέτυχαν, ενώ θα πρέπει να απονείμουμε τα εύσημα και στην ομάδα του Ολυμπιακού Νάουσας που μέχρι να δεχτεί το τρίτο τέρμα στάθηκε σαν ίσος προς ίσο απέναντι στην ομάδα του Τάσου Χουρσουζίδη και δημιούργησε ευκαιρίες για να πετύχει και άλλο τέρμα.

Επόμενο παιχνίδι για τον Αγροτικό Αστέρα Πλατέος η εκτός έδρας αναμέτρηση  το Σάββατο 12 Οκτωβρίου με τον ΠΑΟΚ Κουλούρας, ενώ ο Ολυμπιακός Νάουσας υποδέχεται την ίδια μέρα στην έδρα του το Μακροχώρι.

Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης ο κος Ιασωνίδης με βοηθούς τους κ.κ Μπέκα, Αργυρίου.

Αγροτικός Αστήρ Πλατέος

Ρreci, Μοσχόπουλος, Ρετζέπης(61’Καραούσογλου) , Παρασχόπουλος(60’ Ιορδανόπουλος) , Παναπακίδης(76’ Μηνούδης) , Πέτκος, Preci Aur., Βούλγαρης, Κίρτσογλου, Βαχανελίδης, Καραντουλαμάς(75’ Ελευθεριάδης) .

Ολυμπιακός Νάουσας

Τζίμπουλας,  Μπλιάτκας, Κατσαράκης, , Μήτσικας, Καραμπινέσης(55’ Σεπιτάνος), Μαρκοβίτης(75’ Δασκαλάκης) , Μπρούκι, Σαράφης, Μακρής(61’ Σαμαράς) , Βαρβέρης(75’ Μήτσικας) , Κωνσταντινίδης.

AST OL NA 1 AST OL NA 2 AST OL NA 3 AST OL NA 4 AST OL NA 5 AST OL NA 6 AST OL NA 7 AST OL NA 8 AST OL NA 9 AST OL NA 10 AST OL NA 11 AST OL NA 12 AST OL NA 13 AST OL NA 14 AST OL NA 15 AST OL NA 16 AST OL NA 17 AST OL NA 18 AST OL NA 19 AST OL NA 20 AST OL NA 21 AST OL NA 22 AST OL NA 23 AST OL NA 24 AST OL NA 25

Προηγούμενο άρθροΑ ΕΠΣ Ημαθίας (5η αγ.): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΜέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Θύελλα Σταυρού 4 – 0. Υγιεινός περίπατος του Μέγα. – βίντεο – φωτό