Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 2-2. Ματς ροντέο με παράπονα για την διαιτησία. – Βίντεο – Φώτο

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα και με πολλά παράπονα για την διαιτησία κυρίως από την πλευρά των γηπεδούχων, Πλατύ και Αγία Μαρίνα αναδείχθηκαν  ισόπαλοι με 2-2 χάνοντας πολύτιμο έδαφος στην μάχη της τετράδας.

Το σημερινό ντέρμπι τα είχε όλα γκολ, πέναλτι, αποβολές, εντάσεις, ενώ στα αξιοσημείωτα του σημερινού παιχνιδιού ότι όλα  τα σημαντικά συνέβησαν από το 81’ και μετά. Στο λεπτό αυτό ο Preci επιχειρεί σέντρα ο Καλυβιώτης παίρνει την κεφαλιά από τον τερματοφύλακα Ευαγγελόπουλο ο οποίος πέφτει κάτω, ο διαιτητής αφήνει την φάση να εξελιχθεί  με τον Ιορδανόπουλο από δεξιά να σεντράρει  και ο Άγγελος  Καραντουλαμάς  από κοντά να ανοίγει το σκορ.

Στο 89’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν  φάουλ το οποίο εκτέλεσε ο Αργυρόπουλος, στην εξέλιξη της φάσης ο διαιτητής υπέδειξε  πέναλτι, καθώς θεώρησε ότι ο Καλυβιώτης τράβηξε από την φανέλα τον Σο, ενώ ταυτόχρονα απέβαλε και τον Καλυβιώτη με δεύτερη κίτρινη. Δεύτερη κίτρινη στην ίδια φάση είδε και ο Ελευθεριάδης για διαμαρτυρία και από το λεπτό αυτό και μετά το Πλατύ συνέχισε με εννέα παίκτες. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Αργυρόπουλος φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια στο 90’.

Μετά  το γκολ υπήρξαν  έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων  με τον διαιτητή να αναγκάζεται να διακόψει προσωρινά το παιχνίδι για πέντε  περίπου λεπτά και να αποσύρεται στα αποδυτήρια. Στην συνέχεια ο διαιτητής κράτησε εννέα λεπτά καθυστέρηση, χρόνος στον οποίο σημειώθηκαν ακόμα δύο τέρματα. Πιο συγκεκριμένα και ενώ το Πλατύ αγωνιζόταν με 9 παίκτες  στο 97’ ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι την ανατροπή του Βούλγαρη από τον Σο με τον  Καραντουλαμά να εκτελεί εύστοχα και να βάζει μπροστά το Πλατύ στο σκορ με 2-1. Δύο λεπτά αργότερα  ο  Αργυρόπουλος ανετράπη από τον Preci με τον διαιτητή να δείχνει για τρίτη φορά  την εσχάτη των ποινών με τον Αργυρόπουλο να σημαδεύει σωστά διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για τον χρόνο των καθυστερήσεων.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού ο Αγροτικός Αστέρας στάθηκε καλύτερα είχε πιο κλασσικές ευκαιρίες, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν την κόντρα προσπαθώντας να εκμεταλλευτούν  την ποιότητα του Αργυρόπουλου, ενώ καλά στάθηκε και ο  Καραγιάννης.

Διαιτητής ο κος Ιασωνίδης με βοηθούς τους κ.κ Μπέκα, Γκόγκα

Αγροτικός Αστέρας Πλατέος

Preci, Παναπακίδης(88’ Ελευθεριάδης), Ιορδανόπουλος, Καλυβιώτης, Πέτκος, Κίρτσογλου(55’ Αντωνιάδης), Καραούσογλου, Καραντουλαμάς,  Βαχανελίδης, Βούλγαρης Παρασχόπουλος(75’ Preci A).

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Ευαγγελόπουλος,, Τουλουμτζής, Φωτόπουλος,  Niogana, Τζάνι, Σερασκιέρης,  Γκιουλέκας(60’ Μιχαηλίδης), Συμεωνίδης(60’ Μουστάκας),  Καραγιάννης,  Αργυρόπουλος,  Τσακαλίδης.

Δηλώσεις Τάκη Τσακαλίδη προπονητή Μ. Αλεξ. Αγίας Μαρίνας στο βίντεο:

ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 1 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 2 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 3 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 4 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 5 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 6 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 7 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 8 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 9 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 10 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 11 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 12 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 13 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 14 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 15 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 16 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 17 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 18 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 19 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 20 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 21 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 22 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 23 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 24 ΠΛΑΤ ΑΓ ΜΑΡ 25

Προηγούμενο άρθροΑ ΕΠΣ Ημαθίας (23η αγ.): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου – ΦΑΣ Νάουσα 0-5. Εύκολα ο ΦΑΣ, αναζητούνται βαθμοί για τον Άρη.. – βίντεο – φωτο