ΑΕ Σχοινά – Νίκη Αγκαθιάς 0-1. Πέρασε και από το Σχοινά η Νίκη και συνεχίζει … (Βίντεο – Φωτο )

Ρεπορτάζ: Στέλιος  Νίκας

Και από την έδρα της ΑΕ Σχοινά κατάφερε να περάσει η Νίκη Αγκαθιάς και πλέον είναι η μοναδική ομάδα της Α2 που δεν μετρά απώλειες βαθμών.

Παίζοντας καλύτερα στο Β’ ημίχρονο η ομάδα της Νίκης κατάφερε να προηγηθεί στο 55’ με κεφαλιά του Νιάκα ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Ματσούκα. Μετά την επίτευξη του γκολ η ομάδα του Ηλία Παυλόπουλου κυριάρχησε πλήρως στο παιχνίδι και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους.

dsc09170-copyΠάντως αξίζει να τονίσουμε ότι η ομάδα της ΑΕ Σχοινά έπαιξε καλό ποδόσφαιρο στο Α’ ημίχρονο , δημιούργησε ευκαιρίες και θα μπορούσε να προηγηθεί στο σκορ ενώ διαμαρτυρήθηκε και για δύο περιπτώσεις πέναλτι.

Να σημειώσουμε ότι από το 87’ η Αγκαθιά έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μοσχοπούλου με 2 κίτρινες για διαμαρτυρία . Την επόμενη Κυριακή ακολουθεί το παιχνίδι Άρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς και εκεί πλέον θα δούμε πια από τις δύο ομάδες θα αποκτήσει προβάδισμα.

Διαιτητής ο κος Κελεσιάδης

ΑΕ Σχοινά: Γκάρας, Κίτσας Δ., Πατρίκας, (63’Griva), Σιτσάνης Γ., Μουσκεφτάρας, Μαραγκός, Μπενίσκος (80’ Κρουστάλλης),Κωτούλας, Παπαδόπουλος (46’Σεβαστιάδης), Κασλαμάς, Καραμήτσος.

Νίκη Αγκαθιάς: Γιδαροπούλος, Τσιουμτσιούδης (72’ Αποστολόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Ζέρης, Γατόπουλος (82 ’ Χατζόπουλος), Ματσούκας, Μοσχόπουλος Γ., Νιάκας, Ζησιόπουλος (Αράπος), Βενιόπουλος, Λιακόπουλος.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ στο βίντεο:

dsc09170-copydsc09172-copydsc09173-copydsc09176-copydsc09177-copydsc09178-copydsc09180-copydsc09181-copydsc09182-copydsc09183-copydsc09184-copydsc09185-copydsc09186-copydsc09187-copydsc09188-copydsc09190-copydsc09191-copydsc09192-copydsc09193-copydsc09194-copydsc09196-copydsc09197-copydsc09202-copydsc09208-copy

Προηγούμενο άρθροΑλιάκμων Νησελίου: Έκλεισε τον έμπειρο “Ντάφυ” και τους Κωνσταντίνου-Τραϊανόπουλο.
Επόμενο άρθροΑστέρας Αλεξάνδρειας-Άρης Παλαιοχωρίου 0-0 – Τον έριξε από την κορυφή! (βίντεο-δηλώσεις Τ. Χουρσουζίδη)