ΑΕ Σχοινά – Φίλιππος Μέσης 2-1. – Κέρδισε και ελπίζει για την 3η θέση. – (Βίντεο- Φώτο)

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της ΑΕ Σχοινά η τοπική ομάδα κατάφερε να επιβληθεί του Φιλίππου Μέσης με 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30ο λεπτό με τον Κασλαμά ο οποίος με δεξί σουτ έκανε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν άμεσα και με σουτ του Κυριάκου Χασάν στο δεξί γάμα της εστίας του Γκάρα έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στο 35ο λεπτό. Το σφύριγμα της λήξης του πρώτου ημιχρόνου από τον διαιτητή Παρασίου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 1-1.

Στην επανάληψη η ομάδα της ΑΕ Σχοινά στο 53ο λεπτό με ωραία κεφαλιά του Κρουστάλλη έκανε το 2-1 ενώ παρά την αντεπίθεση διαρκείας που εξαπέλυσε ο Φίλιππος Μέσης το σκορ παρέμεινε στο 2-1 και η ομάδα του Γιώργου Πατρίκα κατάφερε να προσθέσει ένα ακόμα τρίποντο στον βαθμολογικό πίνακα της Α2 και να φιγουράρει στην 4η θέση.

Διαιτητής ο κος Παρασίου με βοηθούς τους κ.κ. Παρτζατσικλή, Καραϊωσηφ.

ΑΕ Σχοινά: Γκάρας , Κρουστάλλης , Κίτσας(75’ Σιτσάνης), Μουσκεφτάρας, Τολιόπουλος, Μαραγκός, Μπενίσκος, Κωτούλας(47’Καραμήτσος), Κασλαμάς , Παπαδόπουλος, Πατρίκας(60’JANKH),

Φίλιππος Μέσης: Πάτρας Γ, Πάτρας Κ, Μπαλτζής(60’ Αραμπατζής), Καμπούρης(74’ Γιαννόπουλος), Γκατζίδης, Τσακίρης, Πάτρας Ρ., Μπαλτζής Β.(60’ Μυλωνάς), Ταραπόσος, Χασάν.