ΑΕ Αλεξάνδρειας -Ποντιακή Νεολαία Αράχου 2-1.Εκανε το εύκολα δύσκολα ή Αλεξάνδρεια. (Βίντεο – φώτο)

Ρεπορτάζ: Στέλιος  Νίκας

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο  η ομάδα της ΑΕ Αλεξάνδρειας καταφέρε να ζευγαρώσει τις νίκες της στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας κερδίζοντας την αξιόμαχη ομάδα της Ποντιακής Νεολαίας Αράχου με 2-1.

s5710005
ΑΕ Αλεξάνδρειας

Η ομάδα του Κυριάκου Καρασαββίδη δημιούργησε σωρεία ευκαιριών άλλα οι παίκτες της κατάφεραν να σπαταλήσουν τις περισσότερες από αυτές. Επίσης σήμερα δεν ενέπνεε σιγουριά και η αμυντική λειτουργία της ομάδας καθώς στις τρεις καλές φάσεις που δημιούργησε ο Άραχος  πρωταγωνιστής ήταν ο Αργυρόπουλος που πέτυχε γκολ στο πρώτο ημίχρονο που ακυρώθηκε σαν οφσάιντ ,στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου ανάγκασε τον Μυλωνά να πραγματοποιήσει την απόκρουση του αγώνα ενώ λίγο μετά έφερε το παιχνίδι στα ίσια με ένα όμορφο γκολ που πέτυχε στο  51’.

s5710006
ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ Αράχου

Η Αλεξάνδρεια δεν είχε και σε καλή μέρα τον Δημήτρη Καφέ ο οποίος εκτός της απώλειας του πέναλτι έχασε και ακόμα 3 καλές ευκαιρίες. Να σημειώσουμε ότι οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Ηλιάδη στο 74’ ενώ συνολικά δημιούργησαν 14 τελικές. Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Σωκράτης Λαμπριανίδης στο 65 ’ ενώ το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 10’ ο Αβραμόπουλος.

Διαιτητής ο Κος Καραγκιζόπουλος που προσέφερε την αμοιβή του στα παιδιά της Άνοιξης.

Πριν την έναρξη του αγώνα έγινε η παρουσίαση της φανέλας της ομάδας που έχει χορηγό τα παιδιά της Άνοιξης

ΑΕ Αλεξάνδρειας :Μυλωνάς, Ιορδανόπουλος, Σκούρα ,Σαρηγιαννίδης, Πέικος, Αβραμόπουλος, Λίτσι, Ηλιάδης, Ξαγοράρης, Λαμπριανίδης, Καφές

Ποντιακή Νεολαία Αράχου :Γιαβάσης, Μπεκτάς, Τόζογλου Π., Καρακλίδης, Αραμπατζής, Λαγογένης, Βασιλείου, Καραπίττας, Αργυρόπουλος, Μαγγανάρης.

Δείτε το βίντεο:

dsc08347dsc08348dsc08349s5710001s5710003s5710004s5710010s5710013s5710022s5710023s5710024s5710025s5710026s5710027s5710029

Προηγούμενο άρθροΔΟΞΑ Λιανοβεργίου – Κεραυνός Επισκοπής 0-3 (βίντεο-δηλώσεις προπονητών)
Επόμενο άρθροΒεργίνα-Τρίκαλα 0-3 – Στην κορυφή ο Μέγας Αλέξανδρος!