ΑΕ Αλεξάνδρεια: Κέρασε Καφέ!!! την Δόξα Νάουσας. ΑΕ Αλεξάνδρειας -Δόξα Νάουσας 4-0 – βίντεο – φωτο

Με 2 γκολ του πρωτοεμφανιζόμενου Δ. Καφέ η ΑΕ Αλεξάνδρειας έλυσε το γόρδιο δεσμό που που πήγε να τις δέσει στο Α’ημίχρονο η Δόξα Νάουσας.

DSC07996
ΑΕ Αλεξάνδρειας

Ο Δημήτρης Καφές λίγο πριν τη λήξη του Α’ημίχρονου στόχευσε σωστά με το αριστερό έκανε το 1-0 και έδιωξε  το όποιο άγχος πήγε να δημιουργηθεί στους γηπεδούχους. Αξιζει να σημειωθεί ότι στο Α’ημίχρονο οι γηπεδούχοι έχασαν σωρεία ευκαιριών ενώ σημάδεψαν και δύο φορές τα δοκάρια του τερματοφύλακα της Δόξας.

DSC07997
ΔΟΞΑ Νάουσας

Στην επανάληψη ο Δ.Καφές στο 60′ έκανε το 2-0 ενώ τα άλλα δύο τέρματα σημείωσαν ο Βαλάντης Γρηγοριάδης στο 65’ ενώ τον χορό των γκολ έκλεισε ο Βαγγέλης Αβραμόπουλος με ωραίο σουτ στο γάμα της εστίας του Μιχαηλίδη.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι η ομάδα της Α.Ε Αλεξάνδρειας κυριάρχησε πλήρως στο παιχνίδι ενώ ο αντίπαλος της δεν μπόρεσε να τις βάλει δύσκολα καθώς σε όλο το παιχνίδι δεν δημιούργησε κάποια αξιόλογη ευκαιρία

Διαιτητής ο Κος Καραγκιζόπουλος.

ΑΕ Αλεξάνδρειας : Γκατζούφας, Νικολόπουλος, Μπακιρτζής, Πέικος, Σαρηγιαννίδης, Αβραμόπουλος, Τσιρίδης, Ηλιάδης, Καφές, Γρηγοριάδης, Πέτκος.

Δόξα Νάουσας :Μιχαηλίδης, Βρούφτσης, Μιτσίκας ,Σιούλα, Καραθάνας, Στογιάννος, Κούσης, Παπανάνος, Καντερίσκας, Ιωακειμίδης, Τύψιος.