Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ: Νίκη του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια στον εντυπωσιακό αγώνα με τον ΦΟ Αριδαίας. 79-74 (Βίντεο- φωτό)

Στο σημερινό άκρως απολαυστικό αγώνα μπάσκετ της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ, οι παίκτες του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, χάρισαν ακόμη μια σπουδαία νίκη στους φιλάθλους τους με 79-74 κόντρα στον ΦΟ Αριδαίας.

Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου

Στο πρώτο ημίχρονο οι πράσινοι εμφανίστηκαν δυναμικοί, καταβάλλοντας μεγάλη προσπάθεια απέναντι στον ανταγωνιστικό ΦΟ Αριδαίας που κρατούσε το προβάδισμα με μικρή διαφορά.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Ανδρέα Οκλαλιώτη “πάτησαν γκάζι” και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Προβάδισμα που διατήρησαν μέχρι το τέλος κατακτώντας μια ακόμα σημαντική νίκη με 59-74.

Τα δεκάλεπτα: 12-17, 35-37 (ημίχ.), 56-55, 79-74

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

Φωτο:

GA AL FO ARID 1 GA AL FO ARID 2 GA AL FO ARID 3 GA AL FO ARID 4 GA AL FO ARID 5 GA AL FO ARID 6 GA AL FO ARID 7 GA AL FO ARID 8 GA AL FO ARID 9 GA AL FO ARID 10 GA AL FO ARID 11 GA AL FO ARID 12 GA AL FO ARID 13 GA AL FO ARID 14 GA AL FO ARID 15 GA AL FO ARID 16 GA AL FO ARID 17 GA AL FO ARID 18 GA AL FO ARID 19 GA AL FO ARID 20 GA AL FO ARID 21 GA AL FO ARID 22 GA AL FO ARID 23

Προηγούμενο άρθροΝάουσα – Τρίκαλα 4 – 1. Πήρε το ντέρμπι ο ΦΑΣ. Η αποβολή του Λίτσι έκρινε το ματς. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΤο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής της Β’ ΕΠΣ Ημαθίας. Λουτρός – Νησέλι το μεγάλο ντέρμπι