![nosokomio345](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/06/nosokomio345-696x349.jpg)
Τετράωρη στάση εργασίας, από τις 11 το πρωί έως τις 3 μετά το μεσημέρι, πραγματοποιούν σήμερα οι νοσοκομειακοί γιατροί (ΕΙΝΑΠ), οι οποίοι θα πραγματοποιήσουν συγκεντρώσεις διαμαρτυρίας έξω από τις Υγειονομικές Περιφέρειες που ανήκουν (1η ή 2η )στη 1 μετά το μεσημέρι.
Οι νοσοκομειακοί γιατροί διεκδικούν να καλυφθούν τα κενά στα νοσοκομεία με μόνιμες θέσεις και να μην υπάρξει καμία απόλυση επικουρικού γιατρού.