Μελίκη – Σχοινάς 4-3 – Πήραν “φωτιά” οι επιθέσεις! (βίντεο-δηλώσεις)

Εκπληκτικό ματς σήμερα στη Μελίκη, ανάμεσα στον τοπικό Φίλιππο και την ΑΕ Σχοινά.

Ο Φίλιππος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στα πρώτα 17′ με 3-1 χάρη στην εκτελεστική δεινότητα του Θανάση Ανδρίτσου που έκανε χατ τρικ. Ο Σχοινάς είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 8′ με απ ευθείας κόρνερ του Κωτούλα.

dsc04149
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης

Η ομάδα του Τριαντάφυλλου Παπακωνσταντίνου (που σημειωτέον έπαιξε τερματοφύλακας!!) αντέδρασε όμως άμεσα και ισοφάρισε το σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τους Κασλαμά και Κιστογλίδη.

Στην επανάληψη σημειώθηκε μόνο ένα γκολ το οποίο έκρινε και τον νικητή. Δράστης ο Τσιανόπουλος στο 52′ που με εύστοχο πλασέ από κοντά έγραψε το τελικό 4-3.

dsc04148
ΑΕ Σχοινά

Έως τη λήξη και παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων δεν άλλαξε κάτι. Αντιθέτως οι Μελικιώτες έχασαν δύο κλασσικές ευκαιρίες λίγο πριν τη λήξη για ένα ακόμη γκολ.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Βρέσκας που αξίζει να σημειωθεί ότι έκανε ταυτόχρονα και χρέη βοηθού, ελλείψει τρίτου. Βοηθός ο κ. Δεβετζίδης.