![dsc02946](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/09/DSC02946-696x391.jpg)
Τραγικό δυστύχημα συνέβη πριν λίγο στις σιδηροδρομικές γραμμές μεταξύ Πλατέος και Κορυφής. Νεαρός άνδρας παρασύρθηκε από την αμαξοστοιχία η οποία αναχώρησε από το ΣΣ Πλατέος με προορισμό την Αθήνα λίγα λεπτά μετά τις 18:30.
Άμεση η κινητοποίηση των ανδρών του ΑΤ Πλατέος, της ΠΥ Αλεξάνδρειας με επικεφαλής τον Υποδιοικητή κ. Γερόπουλο και ασθενοφόρου του ΚΥ Αλεξάνδρειας.
Οι πρώτες εκτιμήσεις εικάζουν ότι πρόκειται για αυτοκτονία.