![Μνημ πεσοντ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/03/Μνημ-πεσοντ-e1709994154936-696x483.jpg)
Στην επιμνημόσυνη δέηση και την κατάθεση στεφάνων για την Ημέρα Μνήμης Πεσόντων Αστυνομικών, που πραγματοποιήθηκε σήμερα (09-03-2024) στις εγκαταστάσεις του Αστυνομικού Μεγάρου Θεσσαλονίκης, παρέστη ο Βουλευτής Α’ Θεσσαλονίκης της Ελληνικής Λύσης, Συμεών Κουπελόγλου.
«Ημέρα Μνήμης και Τιμής στους αστυνομικούς που έπεσαν εν ώρα καθήκοντος. Δεν ξεχνάμε εκείνους που -πιστοί στον όρκο τους- θυσιάστηκαν εν ώρα υπηρεσίας υπερασπιζόμενοι την ασφάλεια των πολιτών. Τιμούμε την προσφορά τους στην κοινωνία και την πατρίδα μας. Ας είναι αιωνία η μνήμη των ηρωικών αστυνομικών» ανέφερε σε δήλωσή του ο κ. Κουπελόγλου, αφότου κατέθεσε στεφάνι στο Μνημείο Πεσόντων Αστυνομικών στη ΓΑΔΘ.