![DSC04374](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2024/02/DSC04374-696x392.jpg)
Συνεχίζει να ενισχύεται το αγροτικό μπλόκο στον κόμβο της Εγνατίας στο Νησέλι Ημαθίας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Σήμερα Κυριακή 11 Φεβρουαρίου στους ήδη υπάρχοντες γεωργούς από Αλεξάνδρεια και Πιερία, προστέθηκαν και συνάδελφοί τους από Νάουσα, Βέροια και Παλατίτσια Ημαθίας. Και όλα αυτά ενόσω αναμένεται η κρίσιμη συνάντηση των Ελλήνων γεωργών με τον πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη.
Επιπλέον σήμερα επισκέφθηκε το εν λόγω αγροτικό μπλόκο, ο Σωκράτης Φάκελος, Γ.Γ. της ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ. Ο κ. Φάμελος άκουσε δια ζώσης τα προβλήματα των αγροτών και τάχθηκε μαζί τους στον αγώνα που κάνουν για δικαίωση των αιτημάτων τους.