![Φίλιππος-Μελίκης](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/08/Φίλιππος-Μελίκης-696x392.jpg)
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Με στόχο να μην επαναλάβει τα λάθη της περυσινής χρονιάς και να βάλει τις βάσεις για γρήγορη επιστροφή στην Α1 ξεκίνησε την προετοιμασία του ο Φίλιππος Μελίκης.
Με τον Κώστα Παυλόπουλο στο τιμόνι και τον Αντώνη Παρσόπουλο βοηθό και γυμναστή ο Φίλιππος φιλοδοξεί να δημιουργήσει μία ανταγωνιστική ομάδα η οποία θα παλέψει μέχρι τέλους για να πετύχει τους στόχους της.
Να σημειώσουμε ότι το ρόστερ θα συμπληρωθεί με την απόκτηση 2 αμυντικών οι οποίοι θα συμβάλουν στην θωράκιση της αμυντικής γραμμής που ήταν η αχίλλειος πτέρνα της περυσινής ομάδας.