![P7150006](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/07/P7150006-696x522.jpg)
Στις 15 Ιουλίου 2016 πραγματοποιήθηκε στη ΣΜΥ η ορκωμοσία της τάξεως 2016 της ΣΜΥ. Η ονομασία της τάξης είναι “Αντιστράτηγου Διονυσίου Παπαδόπουλου”.
Στην ορκωμοσία παρέστησαν ο Αρχηγός ΓΕΣ Αντιστράτηγος Τελλίδης Βασίλειος, ο Διοικητής Στρατιάς Αντιστράτηγος Λεοντάρης Ηλίας και ο Διοικητής της Σχολής Ευελπίδων Υποστράτηγος Αλεβίζος Δημήτριος.
Η όλη εκδήλωση στέφτηκε με απόλυτη επιτυχία και αξίζει συγχαρητηρίων ο Διοικητής της ΣΜΥ Ταξίαρχος Λιάγκος Γεώργιος καθώς και όλο το προσωπικό της σχολής. Η όλη παράσταση και εμφάνιση των Υπαξιωματικών που ορκίστηκαν ήταν εξαιρετική.
Στην ορκωμοσία παρέστησαν πλήθος συγγενών των ορκισθέντων καθώς και οι αρχές της πόλεως των Τρικάλων.
Λ. Σ.