![Δρόμος](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/05/unnamed-1-18-696x465.jpg)
Εργασίες συντήρησης στην Περιφερειακή Οδό Θεσσαλονίκης θα πραγματοποιηθούν από τη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, την Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου και την Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου 2023.
Συγκεκριμένα, θα πραγματοποιηθούν εργασίες καθαρισμού των φρεατίων και των σχαρών στην Περιφερειακή Οδό Θεσσαλονίκης, στο ύψος του νοσοκομείου “ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ”, περίπου στη Χ.Θ. 9+200.
Οι εργασίες θα πραγματοποιηθούν με αποκλεισμό της αριστερής λωρίδας κυκλοφορίας, την Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου 2023 στο ρεύμα προς δυτικά, κατά τις ώρες 10.00-14.00 και την Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου 2023 στο ρεύμα προς ανατολικά, κατά τις ώρες 10.00- 14.00, ανάλογα με τις επικρατούσες καιρικές συνθήκες.
Ήδη έχει γίνει η σχετική συνεννόηση με την Υποδιεύθυνση Τροχαίας Θεσσαλονίκης, ώστε να υπάρξουν οι απαραίτητες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις για την ασφαλέστερη διεξαγωγή της κυκλοφορίας στη διάρκεια των εργασιών.