![DSC05642](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/06/DSC05642-696x391.jpg)
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Με την ψυχή τους διασκέδασαν οι θεατές που βρέθηκαν το Σάββατο το βράδυ στο Αμφιθέατρο Αλεξάνδρειας.
Η θεατρική ομάδα «Θεατρομπόμπιρες» με το πηγαίο ταλέντο και την παιδική τους χαρισματικότητα, απέδωσαν εκπληκτικά το κλασσικό θεατρικό έργο «Λυσιστράτη» του Σοφοκλή.
Το έργο απόλαυσαν μεταξύ άλλων και ο δήμαρχος Αλεξάνδρειας κ. Π. Γκυρίνης, ο πρόεδρος της ΚΕΔΑ κ. Σ. Δελιόπουλος και ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Ημαθίας κ. Χ. Αντωνίου.